Od 2008 roku pracuję online

W zeszłym roku w ramach postanowień noworocznych zobowiązałam się, że będę publikować częściej i bardziej regularnie czyli średnio ok raz w tygodniu. Czas się nieco rozliczyć ze sobą.

Wyszło mi, że uwzględniając tylko posty na blogu i nie uwzględniając żadnego czasu wolnego w roku publikowałam post średnio 2,5 raza miesięcznie. Przy czym były momenty kiedy robiłam to niemal codziennie jak i takie kiedy nie robiłam tego przez około miesiąc.

Zważywszy, że mamy średnio 4 tygodnie w miesiącu, czasem trzeba odpocząć oraz że tak naprawdę teksty na blogu, to nie jedyne co piszę w mojej działalności, to jestem bardzo zadowolona. Myślę, że gdybym podliczyła teksty napisane w inne miejsca na na stronie, do innych social mediów, newslettery oraz materiały przygotowane dla klientów, to byłabym grubo „ponad normą”. Pięknym uwieńczeniem mojego blogowania jest to, że na koniec roku choć o to nie zabiegałam i nie jest to częścią mojego modelu biznesowego, to dostałam kolejną propozycję napisania posta sponsorowanego. Tyle, że tym razem za kwotę, za którą niektórzy żyją niejeden miesiąc. No i na taki temat, który może wnieść wiele dla Czytelników. Marzenie każdego blogera!

W każdym razie moje wnioski ze snucia postanowień są takie, że raz  – warto określić dokładne wskaźniki – miary po czym poznamy, że zrealizowaliśmy postanowienie, a dwa – że jednak bardzo łatwo zapomnieć takie długoterminowe postanowienia rzucane na fali emocji i bez dodatkowej pracy nad nimi jak planowanie itp. narzędzia do weryfikacji postępów. Powiem szczerze, że mocno się zdziwiłam, że miałam takie postanowienie, kiedy rewidowałam swoje posty noworoczne;) Na szczęście podświadomość zadziałała!:) Niemniej jest pole do udoskonaleń.

Dziś w ramach podsumowań roku chcę ci przedstawić te najlepsze posty. Z bloga, z Facebooka, z YouTuba, z Instagram-a czyli z mediów społecznościowych, na których byłam w stanie szybko podsumować statystyki. Poniżej przedstawiam więc dane pod kątem popularności i zapraszam do lektury i korzystania z tych gratisowych treści. Myślę, że wyniesiesz wartość, bo wyłoniłam same najlepsze materiały.

BLOG PRACANAWYMIAR.PL

Według Google Analitics niezmiennie największym hitem na moim blogu są następujące posty:

FACEBOOK FANPAGE PRACANAWYMIAR.PL (kliknij by przejść)

Z kolei na Fanpage według narzędzia Fanpage Karma króluje następujący post:

NR 1 Jak sprawić, by ci co w ciebie nie wierzą zaniemówili… z wrażenia

INSTAGRAM (kliknij by zobaczyć)

Na Instagramie wedługgeneratora BestNine najlepsze było 9 postów ze zdjęcia posty. Kliknij, by odszukać poszczególne posty na Instagramie.

YOUTUBE (kliknij by zasubskrybować mój kanał YouTube)

Jako, że dopiero zaczynam eksperyment z YouTube, to byłam strasznie ciekawa wyniku. Okazało się, że nie licząc webinarów – które zawsze biją rekordy – najczęściej oglądane były trzy wideo:  Jak odkryć swoje mocne stronyOd czego jak nie od stażu zacząć przekwalifikowanie, oraz numer jeden pt. Co ile lat zmieniać ścieżkę kariery:

Oczywiście to nie wszystko, bo jest jeszcze LinkedIN, Goldenline, Twitter, Pinterest, Google+, no i mój prywatny wall na Fanpage, który często jest wstępnym miejscem weryfikacji moich postów. Jeśli chcesz na bieżąco dostawać nowości ode mnie, to zapraszam do śledzenia mnie w poszczególnych mediach. Tym bardziej, że widzę, że w różnych mediach na wartości mają różne treści. Także możesz sobie wybrać, które są najbardziej wartościowe dla Ciebie.

Jeśli jest coś o czym chciałbyś przeczytać blogu. Coś co jest szczególnym wyzwaniem dla Ciebie jeśli chodzi o tworzenie wymarzonego życia zawodowego, to napisz w komentarzu. Chętnie uwzględnię to w swoim planie postów na 2018 rok.

Moc pozdrowień,

Iza

Izabella Wojtaszek

Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl

Autor:  Izabella M. Wojtaszek, Projektant kariery, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

Iza ma 14 lat doświadczenia w branży zdobywania pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter. Jej misją jest sprawienie, by każdy kto chce odkrył do czego jest naprawdę zdolny. I wykorzystywał to zawodowo. Wierzy, że dzięki temu można mieć WYMARZONE ŻYCIE (nie tylko) zawodowe i dlatego na co dzień pomaga je stworzyć. Nim do tego doszło rekrutowała w Agencji Zatrudnienia (Randstad) i działach personalnych (m.in. pion techniczny sieci Play). Ponadto szkoliła z umiejętności potrzebnych na rynku pracy m.in. klientów Biura Karier oraz studentów International i Executive MBA Politechniki Warszawskiej. Z wykształcenia jest Magistrem Psychologii oraz kwalifikowanym Trenerem Biznesu. Jest autorką programów Odkryj i zdobądź pracę marzeńPEWNY KROKTYGRYSI SKOKWŁASNY LOTwielowymiarowej metody pisania CVnaWymiar o oraz książki „Pasja to za mało czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać”.