Od 2008 roku pracuję online

Znajomość mocnych stron może ułatwiać pracę i życie. Dlatego idealnie jest kiedy możesz w dużej mierze realizować zajęcia opierając się o swoje zalety. Zgadzasz się?

Na przykład jeśli lubisz rozmawiać z ludźmi, jesteś spontaniczny i kreatywny, to możesz źle się czuć w organizacji, która jest formalna i bazuje na rozbudowanych i niezmiennych procedurach.

Tak było w przypadku Moniki, która z powodu „nadmiernej spontaniczności” w instytucji finansowej została „wezwana na dywanik”. Monika miała do wyboru – jak to nazwała – „włożyć sobie kij w tyłek” lub poszukać pracy, w której bardziej będą doceniać to jaka jest.

Oczywiście to nie znaczy, że formalne środowisko jest złe i niepotrzebne i że ktoś inny, kto lubi reguły czy działanie zgodne z planem i procedurami nie poczuje się w nim jak „ryba w wodzie”.

Sytuacja Moniki opisuje jednak świetnie do jakich sytuacji i emocji może doprowadzić brak dopasowania pracy do człowieka i dlaczego znajomość swoich mocnych stron jest ważna przy dobieraniu pracy dla siebie.

Skąd jednak wiedzieć jacy jesteśmy i jakie są nasze mocne strony?

Zobacz w nagraniu jeden z moich ulubionych sposobów na poznanie mocnych stron:

Jakie są Twoje trzy mocne strony?

Wykorzystujesz je w pracy? Czy raczej bazujesz głównie na szlifowaniu słabych stron?

Jaka Twoim zdaniem może być główna korzyść z poznania i wykorzystania mocnych stron?

Podziel się w komentarzu pod tym postem.

Widzisz wartość w tym wideo? Daj dostęp do niego swoim znajomym i zacznijcie dzielić się waszymi mocnymi stronami. Udostępnij teraz!

Patrzę pomyślnie na Twoją karierę!

Iza

PS: Więcej narzędzi do poznania swoich mocnych stron dostaniesz tu.

Iza_main_panel_PM