Od 2008 roku pracuję online

Co jest Twoim atutem? Znakiem rozpoznawczym? 

Czasami nasze mocne strony i talenty są dla nas tak oczywiste, że ich nie zauważamy. Bywa też tak, że je znamy, ale ich nie doceniamy. Nieraz myślimy, że to co już mamy, to za mało, by to z sukcesem wykorzystać zawodowo.

Co jednak ciekawe, bez względu czy dostrzegamy nasze wiodące cechy czy nie, one przechodzą na naszą pracę. Problem zaczyna się wtedy, gdy pracujemy w roli zawodowej, do której nasze wyróżniki nie pasują.

Dlatego jeśli nie widzisz, co dobrego masz w sobie i na czym możesz naturalnie bazować w pracy, to warto to odkryć. W tym celu możesz między innymi zapytać innych, co jest Twoją wyróżniającą cechą. 

Jak już dostrzeżesz swoje zalety, to będziesz móc je bardziej wykorzystywać czy wręcz na tej podstawie dopasować pracę do siebie. Prawda o Tobie i tak wyjdzie. Jednak to Ty decydujesz, czy wykorzystasz Twoje zasoby jako atut czy słabość.

Dla przykładu – sama nigdy nie uważałam siebie za „złotoustą”. Jednak mam „łatwość przekazywania informacji”. Mimo, że mam „rozległą wiedzę, w tym psychologiczną itp., to się nie wymądrzam, a wczuwam w potrzeby odbiorcy i dzięki temu potrafię w łagodny sposób skutecznie doradzić.” – Przynajmniej tak mi właśnie powiedziała koleżanka. I to nie jedyny raz kiedy to usłyszałam.

Dlatego podkreślam to bordową szminką. Chociażby po to, by łatwiej pamiętać, o tym co mam dobrego.

Jak Ty możesz wyeksponować swoje atuty?

Powiązane posty: Jak odkryć swoje mocne strony – technika 360 stopni – WIDEO