Nie ma jak zrobić sobie wolne i zostać dopadniętym przez wenę do pracy:);) Miałeś tak kiedyś?
 
Dziś jest mój ostatni dzień urlopu i korzystając z wolnej chwili napisałam post pt. Jak zdobyć pracę marzeń? – oto przepis w 7 krokach.
 
Jest tylko jeden problem. Miało być ok 20 minut na post, a wyszło – jak to powiedziała jedna z moich współuczestniczek pisarskiego mastermindu na Facebooku:
„Wow! Iza, to kawał książki :)))”
Usłyszałam też:
„Bardzo lubię Twoje posty. Jest konkret!”
„Kupa fajnej rzetelnej wiedzy 🙂 ale chyba dłużej jak 20min zeszło, prawda? Nie narzekam bądź co bądź tylko bezczelnie proszę o więcej takich postów ;)”
„U ciebie zawsze jest dużo merytoryki, więc bardziej zapowiedziałabym cykl i w każdym poście dawała 1 radę”
„Świetne rady, ale faktycznie trzeba je rozbić na więcej wpisów.”
„Mega (…) jak czytałam to miałam wrażenie, że jeden krok to mega wartość jak na post – a wszystkie razem – mega wypas!!!”
Tak więc przez następne dni przedstawię serię postów, jak zdobyć pracę marzeń w 7 krokach. Na dziś krok krok 1 z 7. Polecam uważnie się wczytać i wykonać zadania.
 

 Krok 1. – ZRÓB SOBIE AUDYT KARIERY/ ŻYCIA

 
Odkryj jaka praca będzie dla Ciebie prawdziwą pracą marzeń.
Jeśli masz określoną pracę do zdobycia, to upewnij się, że na pewno ta praca jest dopasowana do Ciebie.
 
W tym celu zrób przegląd swojego życia pod kątem tego co cię motywowało w różnych pracach, projektach i doświadczeniach na przestrzeni życia i wybierz swoje największe niezmienne autentyczne pasje (motywatory wewnętrzne).
 
Podobnie określ swoje największe kompetencje (te wypływające z zajmowanych stanowisk, obowiązków, umiejętności, cech osobowych, nabytej wiedzy, osiągnięć i z działań poza pracą czy nawet z zainteresowań i z życia).
 
Na tej podstawie określ jaką pracę możesz wykonywać, aby połączyć pasje z kompetencjami i się spełniać, rozwijać i zarabiać oraz by wieść swoje wymarzone życie.
 
Może się zdarzyć, że wpadniesz na więcej niż jeden pomysł, to bardzo dobry objaw na tym etapie. W kolejnym kroku napiszę więcej jak wybrać ten właściwy z listy.
 
Jeśli określiłeś w czym jesteś świetny i co jest Twoją prawdziwą pasją, ale nie masz pomysłu jak to wykorzystać zawodowo popytaj innych, co można robić zawodowo z tymi zasobami.
 
Z kolei jeśli masz problem z określeniem co lubisz i w czym jesteś dobry, to warto poprosić kogoś obiektywnego o wspólny przegląd Twojego życia i kariery.
Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat tego kroku, przerobić te zadania dogłębnie i zdobyć właściwą pracę marzeń, to zapraszam do programu szkoleniowo-coachingowo-doradczego „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”, w którym przerobimy to wspólnie. By dowiedzieć się więcej o tym programie kliknij w link.
 
Jeśli widzisz wartość w tym poście, to proszę daj dostęp do niego znajomym i udostępnij ten post. Będzie to dla mnie cenną informacją zwrotną i dodatkową zachętą, by pisać więcej i szybciej na te tematy.
 
Pozdrawiam,
 
Iza Wojtaszek
Projektant kariery & Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń
www.pracanawymiar.pl
PS: Chcesz kolejne posty z serii?
PPS: Masz pytania czy komentarze do tego kroku?
Napisz je teraz pod tym postem na blogu.