Od 2008 roku pracuję online

I po świętach… Jak zapewnić sobie gładki wskok w Nowy Rok?

Moja główna podpowiedź w rekwizycie na zdjęciu:))

Odpowiednie planowanie nie tylko pomaga działać skuteczniej –  może też uspokajać.

To ważne, bo przejście z trybu wypoczynkowego na pracujący bywa stresujące. Ta zmiana stanowi wysiłek dla ciała (zmiana rytmu dobowego) i umysłu (zmiana ról i priorytetów). Podczas wolnego ilość rzeczy do zrobienia w pracy zwykle nie maleje. Za to z końcem roku rozrasta się o postanowienia i nowe cele.

Dlatego polecam zrzut wszystkich zadań i pomysłów, które chodzą po głowie podczas wolnego na kartkę. Stworzysz w ten sposób listę rzeczy do zrobienia. Będzie jak znalazł po powrocie do pracy:).

Co jeszcze, co dalej – dalej taką listę warto odpowiednio zorganizować – o różnych sposobach mówiłam w wystąpieniu w porannym programie.

@pracanawymiarpl Co zrobić jeszcze przed weekendem, aby potem zapewnić sobie gładki wskok w Nowy Rok w pracy? Jaki jest Twój sposób na powrót do pracy po urlopie? Robisz plany, czy podchodzisz na spontanie do pracy? #nowyrok #motywacja #planowanie #dozrobienia #todolist #jednarzecz #priorytety #efektywnosc #odciazenie #organizacja ♬ dźwięk oryginalny - Mentor kariery - Iza Wojtaszek

Oto skrót paru metod:

  • Metoda małych kroków
  • Matryca Eisenhowera
  • Zjedz te żabę

I dwie moje ulubione:

  • Jedna rzecz
  • Metoda 5 minut

Więcej w nagraniu podczas, którego wspomnieliśmy o odpowiedniej ilości snu i przerwach w pracy. Link do całego nagrania.

Jaki jest Twój sposób na powrót do pracy po urlopie? Robisz plany, czy podchodzisz na spontanie do pracy?