Od 2008 roku pracuję online

Wideo CV cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory było rozwiązaniem dla zadań specjalnych. Używane zwłaszcza w celu przekonania pracodawcy o własnej kreatywności, wysokich kompetencjach autoprezentacyjnych, znajomości mediów, czy poczuciu humoru (Tu znajdziesz przykłady na kreatywne wideo CV).

Taki wymóg stanął przed Marcinem, gdy starał się o pracę, jako Dziennikarz w Faktach TVN. W ofercie dano bardzo krótki czas na realizację klipu – mówi Marcin. Mało z tego, oferta pojawiła się w okolicy świąt, więc to też trochę ograniczało zasoby realizacyjne. Pewnie, dlatego zaaplikowało tylko 500 osób – dodaje Marcin. 
Dziś już jest połowa stycznia. Marcin mimo szybkiego przygotowania materiału, a nawet zdobycia uznania dla swojego klipu w mediach społecznościowych, nie ma jeszcze informacji zwrotnej od potencjalnego pracodawcy. Jednak nie czeka z założonymi rękoma.

Sceptycy mówią, że przygotowywanie wideo CV to już przesada.
 „Większej bzdury dawno nie słyszałem. Może jeszcze na rozmowie wstępnej odstawiać kompleksowy performance ze sztucznymi ogniami? Wszystko pewnie celem zdobycia pracy za 1600 zł + darmowe nadgodziny:)” – piekli się w jednym z portali użytkownik.

 Jednak praca pracy nierówna. Czasami po prostu nie ma lepszego sposobu, żeby sprawdzić kluczowe na danym stanowisku kompetencje, jak to jest w przypadku pracy dziennikarza telewizyjnego.

Wideo CV jest też dobrym sposobem na wyrażenie siebie i zaprezentowanie cech, które na papierze są pustymi, oklepanymi sloganami. No bo, w jaki sposób skuteczniej zaprezentować takie cechy osobowości jak komunikatywność, czy wspomniane poczucie humoru?

Wbrew temu, co się może wydawać, zrobienie Wideo CV nie musi być wcale skomplikowane i łączyć się z dużymi kosztami. Wczoraj sprawdziłam to na własnej skórze testując, stworzony specjalnie na zamówienie Urzędu Pracy w Tarnowie, system do generowania Wideo CV.
 Wkrótce przedstawię moje foto story z tego zdarzenia. Dzięki temu przekonasz się, że stworzenie Wideo CV może być dziecinnie łatwe.

Powiązane wpisy:

Poprzedni post

Następny post