Od 2008 roku pracuję online

Wideo CV to nowa forma autopromocji zawodowej, która dzięki inicjatywie Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie jest dostępna coraz coraz szerszej grupie poszukujących pracy. Dzięki urządzeniu do tworzenia wideo CV, ta forma jest nie tylko szybsza niż stworzenie klasycznego CV, ale też szybsza niż produkcja wideo z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.
Kandydat do pracy, który skorzysta z wideo CV z pewnością mocno się wyróżni. Pozwala ono bowiem na ukazanie oblicza kandydata, czego nie można osiągnąć posiadając wyłącznie tradycyjne CV. No bo jak za pomocą pisanego CV przekonać, że jesteśmy bardzo komunikatywni, umiemy ładnie i przekonująco się wypowiedzieć, czy że mamy nienaganną prezencję.
Są oczywiście zawody, dla których wygląd pracownika czy zgrabność wypowiedzi nie ma najmniejszego znaczenia. Wiele zawodów wymaga jednak od pracownika aby był w tzw. „standardzie”. Czasami też pracodawcy mają swoje własne, specyficzne wymagania. Przez wideo CV można więc sprawdzić wiele tzw. umiejętności miękkich, które do tej pory, ze względu na ograniczenia wynikające z tradycyjnej formy CV, były sprawdzane dopiero na rozmowie rekrutacyjnej.
Wideo CV powinny więc zrobić szczególnie osoby, które dobrze się prezentują, są przebojowe i są uznawane za bardzo przekonujących rozmówców. Więcej informacji na www.pracanawymiar.pl/blog

Wypowiedź została opublikowana w Obserwatorze Lokalnym, nr 26 (566).

Autor: Izabella Wojtaszek, Trener biznesu i zdobywania pracy

Redakcja: Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Powiązane wpisy: