Od 2008 roku pracuję online

W czym jutro do pracy? Też cię to czasem zastanawia wieczorem?

Robi się zimno więc niby sprawa prosta. Możemy założyć wiele warstw byle by było ciepło. Potem skryjemy je pod wielką puchówką lub tzw. oversize-owym płaszczem. Może nikt nie zauważy.

Z drugiej strony idziemy jednak do pracy. Tam zwykle jeszcze obowiązuje jakiś dresscode. Mniej lub bardziej luźny ale jednak.

Ubiór to stosunkowo błaha i powierzchowna sprawa. Czy powinien być zupełnie bagatelizowany?

Swego czasu byłam świadkiem jak specjalistka od wizerunku Patrycja Drobot namawiała koleżankę na pożegnanie się z typową z czasów studenckich garderobą.
Przekonywała ją m.in. aby wymieniła sportową kurtkę turystyczną na płaszcz. Namawiana miała wtedy blisko 30 lat i aspirowała do ról związanych z zarządzaniem w branży IT.
Nie było to jednak dla niej proste. No bo przecież wiemy jak wygląda stereotypowy informatyk, a ona i tak już się wyróżniała w branży. Swoją płcią.:)

Nagabywana nie chciała się jednak specjalizować w samym IT, a w zarządzaniu IT. Chciała być łącznikiem świata technologii i biznesu.
O ile programista w garniturze w większości tego typu prac mógłby faktycznie wyglądać dziwnie, o tyle kierownik projektu do trampek i t-shirta może już swobodnie nałożyć marynarkę. Im wyższe pozycje i bardziej formalna organizacja tym większa elegancja może być wskazana. Również w IT.

W końcu przyszła zarządzająca kupiła sobie płaszcz. Dopasowany do jej sylwetki, kaszmirowy, w najmodniejszym obecnie kolorze – navy peony. Poszła do pracy i nie dość, że nagle zaczęła być przepuszczana pierwsza w drzwiach, to już w windzie pół żartem, pół serio koledzy mówili:

Witamy Panią Dyrektor!

Do jakiej roli aspirujesz?

Jak się ubiera i zachowuje typowa osoba na Twoim upragnionym stanowisku?

Może czas dać dostrzec innym (również przez zmianę zewnętrzną), że jesteś gotowy na odpowiedni awans?

Jak się jutro ubierzesz?:)

Samych adekwatnych ubiorów!

Iza

Chcesz dowiedzieć się więcej o modzie w pracy? Zajrzyj tu: