Od 2008 roku pracuję online

Prognoza pogody na jutro: 30 stopni, będzie się lać żar z nieba, a asfalt się nadtopi. Podsumowując, pogoda na plażę. Świetnie! A ja mam jutro spotkanie biznesowe u klienta.
Nie wiem co jest gorsze, paść z niedotlenienia od uciskającego kołnierzyka podczas szamotaniny po ugrzęźnięciu obcasem w asfalcie, czy też przyjść do klimatyzowanej korporacji w stroju plażowym i zostać zabitą spojrzeniami.

W tym momencie, zgadzam się w stu procentach z wypracowanymi wnioskami podczas ostatniego szkolenia: dla profesjonalisty przedsiębiorcy, oprócz elegancji, ważna jest swoboda stroju sprzyjająca dynamicznemu stylowi życia i efektywności.

Tylko jak osiągnąć profesjonalizm i swobodę na raz?

Mój znajomy z dyplomacji zwykł co wieczór odprasowywać garnitur do pracy. Już samo otoczenie rozgrzanego, ziejącego gorącą parą żelazka podwyższało mu temperaturę ciała do poziomu, w którym zaczynał bredzić. Zwłaszcza w lato.
„Mężczyźni są dyskryminowani, muszą nosić w lecie przykrywające ciało i ciężkie garnitury!” – perorował.

A kobiety to niby co? – pytam. Noszenie rajstop nylonowych ograniczających dostęp powietrza i cyrkulację krwi, limfy i czego tam jeszcze to – przynajmniej dla mnie – wątpliwa przyjemność. Może któryś z panów chce spróbować?

„Kobiety mają lepiej, nie muszą nosić marynarek, spodni. W sumie butów na obcasach i makijażu też nie.”
Tylko, że zaraz za tym można usłyszeć sformułowania w stylu „wygląda jakby jej się nie chciało postarać” czy moje ulubione „kobieta mydło i woda”.
Z kolei jak się kobieta wystroi to może usłyszeć, że „wygląda sexy ale pewnie nie jest mądra”. Przynajmniej takie deklaracje składali faceci w jednym badaniu oceniając ubrane kobieco menedżerki.
Wygląda na to, że zasada jest jedna, zawsze trzeba obrazić którąś z najważniejszych dla samooceny kompetencji człowieka, intelekt albo urodę. I bądź tu człowieku i mądry, i ładny.
Ale zaraz zaraz. Ja nadal stoję przed otwartą szafą. Zastanówmy się, jak ubrać się z głową?
Może w następnym poście się uda…

Inne wpisy z tej serii:

Rozbieram kobiety czyli o stroju damskim do pracy (Buty, Torebki, Ciuchy)

Krępujący problem z kobietą w pracy