Chcesz zmienić gałąź i się przebranżowić? Dlaczego? Jaki jest główny powód?

Niektórzy chcą to zrobić widząc więcej ofert z innej branży niż ich obecna. Mają bowiem nadzieje, że to rozwiąże ich problem szukania pracy i nieumiejętność docierania do odpowiednich ofert (poza portalami).

To, że ofert w danej branży np. IT jest więcej nie oznacza jednak, że osoba spoza branży łatwiej zdobędzie zatrudnienie w nowej dziedzinie.

Nadal, a może zwłaszcza, w tej sytuacji jest bardzo pomocna umiejetność “hakowania” ofert czyli przechwytywania ofert nim trafia do portalu, na stronę pracodawców, do pośredników czy w ręce konkurencji.

Tak by nie musieć stawać w szranki z innymi nieraz bardziej doświadczonymi i siedzącymi już jakiś czas w danej branży kandydatami.

Oczywiście przebranżowienie może być też fajne z innych powodów. Niemniej niekoniecznie musi błyskawicznie rozwiązać Twój problem z brakiem umiejętności szukania pracy najlepszymi metodami.

Podsumowując, nim się przebranżowisz zastanów się,  dlaczego tak naprawdę chcesz to zrobić.

Jeśli wyjdzie ci, że tylko dlatego, że masz kłopot z szukaniem, docieraniem do odpowiednich ofert, to wiedz, że zmiana branży nie musi tego problemu od razu rozwiązać, a wręcz początkowo może być ci trudniej. Zacznij więc uczyć się sprawdzonych metod szukania pracy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w docieraniu do najlepszych dla Ciebie ofert, to zapisz się na kurs “Odkryj i zdobądź pracę marzeń”. Chętnie ci w tym pomogę.

Bezpiecznej zmiany!

Iza

Izabella Wojtaszek
Psycholog społeczny, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń
www.pracanawymiar.pl

Pin It on Pinterest

Share This