Od 2008 roku pracuję online

Przełom roku to czas, w którym robimy postanowienia i plany. Spełnia się zwykle z tego tyle, co w minionym roku, czyli nic (lub przy pomyślnych wiatrach bardzo niewiele).
A jednak, jak co roku, podejmujemy się tych zobowiązań na nowo. Niezmiennie z ekscytującą chęcią na pozyskanie bogactwa, władzy i miłości.

Co zrobić, by ten fantastyczny rytuał noworocznych postanowień przyniósł rzeczywistą korzyść? Co zrobić, by marzenia się spełniły?

Składa się na to wiele czynników. O najważniejszych pisałam między innymi tutaj i tutaj.

Poniżej przedstawiam 5 kluczowych zasad wyłonionych przez Napoleona Hilla na podstawie wywiadów z dwustoma amerykańskimi bogaczami.

1. Wzbudź w sobie pragnienie

Zgodnie z tym co napisał Hill w bestsellerze wszech czasów „Myśl i bogać się” pragnienie, czy wręcz pożądanie celu jest jednym z najważniejszych warunków spełnienia tegoż celu. Jeśli chcesz zrealizować swoje pragnienie, trzeba, nie tyle sobie tego życzyć, co tego pragnąć. Pragnąć, tak jak się pragnie zdobyć serce wybranki. Nieustannie czuć, że po prostu musisz ją zdobyć. Wierzyć, że to jest przeznaczenie.

2. Myśli są rzeczami, rzeczy są pieniędzmi

Im więcej będziesz myśleć o swoim celu, im bardziej będziesz go pragnąć – tym większe szanse masz na jego osiągnięcie. Swoje szanse na sukces możesz znacznie podwyższyć, gdy zadbasz też o to by twój cel był dobrze określony. Hill poleca wręcz ustalenie finansowego ekwiwalentu wypływającego z osiągnięcia upragnionego celu. Nie wystarczy jednak powiedzieć „Chcę mnóstwo pieniędzy”. Aby zapewnić sobie sukces musisz określić skończoną, dokładną kwotę.

3. Ile możesz z siebie dać? Czyli zamiana pragnienia na działanie

Gdy już masz mierzalny cel, musisz zastanowić się, co możesz dać, aby to osiągnąć. Zgodnie z tym, co pisze Hill nie ma czegoś takiego jak „coś za nic”. Dlatego ważne jest precyzyjne określenie, co zamierzasz zamienić na kwotę pieniędzy, którą chcesz uzyskać. Służy temu świetnie stworzenie planu działania. Najlepiej jest spisać krok po kroku, co zamierzasz zrobić, aż do wyznaczonej daty finansowego uwieńczenia celu. Na koniec upewnij się, czy zapisane działania są adekwatne do efektu, jaki chcesz uzyskać.

4. Wytrwałość i autosugestia

By utrzymać właściwy kierunek działania Hill rekomenduje też sporządzenie pisemnej deklaracji na temat celu i działań z nim związanych. W deklaracji należy uwzględnić dokładne ramy czasowe, działania, jakich chcesz się podjąć podczas realizacji celu i kwotę. Ważne jest, by oświadczenie było napisane w jasny i konkretny sposób.  Tak przygotowaną deklarację należy czytać głośno dwa razy dziennie. Raz przed przed pójściem spać, a drugi zaraz po obudzeniu. Podczas czytania wyobrażaj sobie, odczuwaj jakbyś już był w posiadaniu tych pieniędzy, jakby twój cel się ziścił.

5. Zacznij działać natychmiast!

Ostatni krok odnosi się do tego, co najważniejsze, czyli samego działania. Sugestia Hilla zawiera się w trzech słowach – Zacznij działać natychmiast! Wielu z nas działa zachowawczo. Wciąż nie wierząc, że to już czas na podjęcie się realizacji marzeń. Przychodzi taki moment, że po prostu trzeba zaryzykować.
Z całą odpowiedzialnością… Odczujesz strach, ale i tak to zrób.

A i jeszcze jedno…

6. Zorganizuj sobie wsparcie

To kolejny bardzo ważny element, o którym napisał Hill. Dla mnie, jako trenera tak oczywisty, że początkowo o nim zapomniałam. Dzięki gosiak31 za podkreślenie roli wsparcia w komentarzach. No i dzięki za wsparcie!:) Hill zwracał uwagę na rolę wsparcia i zachęcał wręcz do udziału lub stworzenia sobie tzw. trustu mózgów czy grupy mastermind. Innymi słowy otoczenia się ludźmi, którzy wesprą Cię w realizacji Twoich marzeń.

Nie pozostaje mi nic innego niż życzyć ci wielkich i silnych pragnień na Nowy Rok. Oby każda noc i każdy dzień były pełne wiary w to, że to o czym marzysz jest w zasięgu ręki. Niech ten rok należy do Ciebie! Zacznij działać już teraz!

Iza

PS. Jeśli chcesz poznać moją dogłębną perspektywę na to, jak skutecznie zacząć tworzyć wymarzone życie zawodowe, to zapraszam do przeczytania książki „Pasja to za mało, czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać” – więcej w linku – kliknij tutaj.

PPS. Jeśli Twoim palącym pragnieniem jest zdobycie Twojej prawdziwej pracy marzeń i chcesz skorzystać z:

  • sprawdzonego planu działania w zdobywaniu pracy marzeń
  • wsparcia mojego, jak i grupy osób nastawionych na podobny do Twojego cel

Zapraszam do mojego programu grupowego. Kliknij w obraz poniżej, by dowiedzieć się więcej i skorzystać.

Iza_main_panel_PM