Od 2008 roku pracuję online

Nadszedł czas na ostatnie i najpotężniejsze kroki w drodze do realizacji postanowień noworocznych. Jeśli jeszcze nie czytałeś o wcześniejszych krokach to zapraszam tutaj i tutaj.
W poniższym poście dowiesz się o jednym z najpotężniejszych katalizatorów zmian, jakim jest wsparcie grupowe.

Zgodnie z wynikami badań, Ci którzy radykalnie zmieniają swoje życie to osoby, które:

  1. stawiły czoła osobistemu dramatowi, jak rozwód czy choroba zagrażająca życiu,
  2. uczestniczyły w tragedii, przez którą przechodzili ich bliscy,
  3. korzystały z pomocy grup społecznych, takich jak sformalizowane grupy wsparcia.

UDZIAŁ W GRUPIE WSPARCIA

Jeśli chcesz zwiększyć pewność, że zrealizujesz swoje postanowienie to jako kolejny krok koniecznie znajdź sobie grupę wsparcia. Powinna to być grupa ludzi, która:

  • ma w życiu podobne do Twoich cele,
  • pomoże Ci uwierzyć, że Twoje postanowienie jest do zrealizowania,
  • jest gotowa wesprzeć Cię w trudnych chwilach. 

Co do zasady zaleca się by grupa spotykała się regularnie, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, bolączkami, oraz sukcesami. Systematyczne spotkania są też okazją do przekazywania sobie nawzajem nowej wiedzy w danym zakresie. Jest to ogromna oszczędność czasu, gdy zamiast jednej osoby, cały zespół pozyskuje nowe informacje. Pomyśl, o ile szybciej rozwiążesz dzięki temu swoje problemy i rozwiejesz wątpliwości jak coś praktycznie zrobić. Będzie to również społeczność, z której wsparcia będziesz mógł skorzystać, zawsze wtedy, gdy spadnie Ci poziom motywacji i zwyczajnie nie będzie Ci się chciało chcieć.

Takie grupy działają z powodzeniem w obszarze sportu amatorskiego, na przykład wśród maratończyków. Przynoszą ogromne rezultaty osobom radzącym sobie z nałogami, czy kontrolowaniem masy ciała. Obecnie cała ta wiedza jest z ogromnym powodzeniem adaptowana na gruncie wszelkich działań samorozwojowych, wszędzie tam gdzie chodzi o wytworzenie nowego nawyku, czy osiągnięcie ważnego, osobistego celu.

Mówimy tu oczywiście o ważnym celu, którego osiągnięcie zmieni Twoje życie. Jeżeli chcesz się przekonać, czy Twój cel jest wart zachodu, Twojego czasu i pracy całej grupy, odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego chcesz go osiągnąć. Jeżeli poznasz swoje najważniejsze cele, czyli swoje „dlaczego”, Twoje „jak to osiągnąć” –  przyjdzie samo.

Jak donoszą badacze, „wiara w powodzenie postanowienia jest kluczowa, a najłatwiej rodzi się z doświadczenia wspólnoty”. „Możesz być sceptyczny, w odniesieniu do swojej zdolności do zmiany kiedy jesteś sam ze sobą. Bycie w grupie pozwoli Ci pokonać wątpliwości, pod wpływem wsparcia i efektów osiąganych przez innych.”

Wiem co mówię, gdyż dzięki różnym grupom sama pokonałam niejednego demona i zrealizowałam ambitne plany. Na przykład, dzięki klubowi Toastmasters, pozbyłam się paraliżującego stresu przed przemawianiem publicznym i została prezesem klubu. Następnie zaczęłam szkolić z przemawiania publicznego różne grupy, w tym studentów International i Executive MBA.
Jak widzisz, gdy ludzie dołączają do grup, w których zmiana wydaje się możliwa, szanse, że faktycznie zajdzie nabierają realnych kształtów i wiele fascynujących rzeczy zaczyna się dziać w ich życiu.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Ruszył nabór do internetowych programów PracaNaWymiar.pl. Są to programy grupowe, wykorzystujące moc mastermind, czyli procesu grupowego, znanego i badanego już od ponad 80 lat w psychologii osiągnięć. Osoby zainteresowane udziałem, zapraszam tutaj.

Jeżeli chcesz doświadczyć, chociażby próbki tego, co będzie się działo na zajęciach grup to zapisz się na listę oczekujących już dziś. Pierwsze osoby na liście zainteresowanych dostaną specjalne bonusy po rozpoczęciu sprzedaży.

Kliknij, zapisz się i przekaż dalej! Przekaż link osobom, które według Ciebie skorzystają uczestnicząc w tym szkoleniu, bo np. wiesz, że chcą zmienić pracę albo narzekają na pracę.

Z pewnością będą Ci wdzięczne!:)

ŻYCZENIA DLA CIEBIE

To tyle ode mnie jeśli chodzi o postanowienia noworoczne.
Życzę Ci pełni spełnienia i wymarzonej pracy w nowym roku!
2016 z pewnością będzie wspaniałym rokiem jeśli go takim uczynimy. Jest to szansa, by zrobić rzeczy inaczej niż zwykle i dzięki temu dostać inne niż zwykle rezultaty.
Wierzę w Ciebie. Wierzę w Siebie. Wierzę w Nas.
Zróbmy to, zrealizujmy swoje postanowienia noworoczne!

Iza

Izabella Wojtaszek

Projektant kariery, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl

Iza_main_panel_PM