Od 2008 roku pracuję online

Który z poniższych kierunków studiów zapewni ci wymarzoną pracę?

MBA, informatyka, nanotechnologia, zarządzanie i przywództwo, medycyna i farmacja, psychologia, szkoła trenerów i coachów, kosmonautyka?

Odpowiedź brzmi ­ żaden. Studia nie przygotują cię na rynek pracy. Dadzą tylko wiedzę, jak wykonywać zawód. Nie zdobędziesz na nich umiejętności, jak zdobyć to, czego pragniesz.

Czy wiesz, ile czasu szuka pracy statystyczny Polak?

Dziesięć miesięcy, jeśli ma wyższe wykształcenie, czternaście miesięcy, gdy go nie ma.

Wyższe wykształcenie skraca czas szukania pracy średnio o cztery miesiące. Może więc lepiej zainwestować w miesięczny program zdobywania wymarzonej pracy?

Czas uświadomić sobie, że choć wielu z nas kształci się z nadzieją na znalezienie zatrudnienia i lepsze życie, to edukacja jest dopiero początkiem ku tej zmianie. W większości szkół nie uczą nas skutecznego szukania zatrudnienia. A powinni, przynajmniej na studiach. Poszukiwanie pracy nie musi być najdłuższym maratonem kończącym się obniżeniem zawodowej poprzeczki i zatrzymaniem się w pierwszej lepszej firmie.

Nie po to się edukujemy, by coś w sumie stosunkowo tak drobnego, jak brak umiejętności zdobywania pracy, miało przekreślić naszą przyszłość w wymarzonym zawodzie.

Uświadomienie sobie tego, czego nam potrzeba do zdobycia pracy, a co nas od tego oddala, jest dobrym wstępem do kolejnych odkryć w tym temacie. Odkryć, które mogą nas doprowadzić do szybkiego skapitalizowania na naszych kompetencjach, bez względu na to, czy nabyliśmy je na studiach, czy też bez nich.

Spójrz teraz na rozwój swojej kariery.

  • Czy masz pracę, o której marzyłeś idąc do szkoły czy na studia?
  • Czy wykorzystujesz w pracy swoją edukację?
  • Czy jest ona doceniana tak jak byś tego chciał?

Odpowiedz sobie szczerze, to ważne dla Twojego wymarzonego życia zawodowego i spełnienia. Miło mi będzie jeśli podzielisz się swoją sytuacją w komentarzach do tego postu. Wiedz, że uświadomienie sobie, że czegoś nie mamy jest również ważnym krokiem ku zmianie. Oczywiście muszą za tym iść też dalsze działania. Dlatego, jeśli chcesz się nauczyć, jak zdobyć twoją wymarzoną pracę, do której się kształciłeś lub chcesz wykształcić, to z przyjemnością ci pomogę.

ebookNa dobry początek pobierz bezpłatnego eBooka „STARTuj w pracę MARZEŃ!”, którego jestem autorką. Wszystkie szczegóły są tutaj.

Jestem onieśmielona i podekscytowana ilością osób jaka już się skorzystała z tego materiału. Bardzo bym chciała abyś ty też skorzystał.

Jeśli chcesz skapitalizować na twojej wiedzy i wykształceniu i mieć wymarzoną pracę i życie, to nie opóźniaj tego.

Pobrałeś? Świetnie! Teraz będziemy w łatwym kontakcie i już wkrótce dostaniesz na maila moją publikację, a następnie kolejne teksty z nowościami z rynku pracy, którymi dzielę się tylko w e-mailach.

Podziel się teraz nową wiedzą z innymi. Prześlij znajomym link do tego artykułu i rozpocznij wymianę wiedzy o tym, jak szukać pracy skutecznie. Kto wie, może dzięki tej wymianie odkryjesz sekretne metody szukania pracy do zastosowania nawet bez wykształcenia czy doświadczenia.

O Autorce: Izabella M. Wojtaszek, Trener zdobywania pracy

Iza ma 14 lat doświadczenia w zdobywaniu pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter. Uważa, że praktycznie każdy kto chce może mieć pracę marzeń, i dlatego na co dzień pomaga ją zdobyć. Nim do tego doszło rekrutowała w Agencji Zatrudnienia (Randstad) i działach personalnych (m.in. pion techniczny sieci Play), ponadto szkoliła z umiejętności potrzebnych na rynku pracy m.in. klientów Biura Karier oraz studentów International i Executive MBA Politechniki Warszawskiej. Z wykształcenia jest Magistrem Psychologii oraz kwalifikowanym Trenerem Biznesu. Obecnie pracuje w PracaNaWymiar.pl. Jest autorką wielowymiarowej metody pisania CV na wymiar, oraz m.in programu TYGRYSI skok – zdobądź pracę marzeń.

Artykuł został opublikowany w papierowym wydaniu Obserwatora Lokalnego, nr 11 (759)