Czy warto dodawać w CV link do profilu LinkedIn?
To jedno z pytań jakie zadał mi Paweł podczas konsultacji CV. To już któryś raz z kolei kiedy zadano mi to pytanie, a że temat wykracza poza CV, to postanowiłam nagrać krótką wideo odpowiedź, która może i Ciebie zainteresuje. Zobacz wideo odpowiedź a poniżej transkrypt.
Trzymam kciuki, aby Twoje CV jak i prezencja w social media przedstawiły Cię w jak najlepszym świetle!
Iza
Powiązane posty:
Jak stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn w 7 krokach
Jak wykorzystać LinkedIn w szukaniu pracy
[TRANSKRYPT WIDEO]
Czy warto do CV dodawać link do profilu LinkedIn?
Jak uważasz? Warto czy nie? Jakie widzisz plusy? A jakie minusy?
Podziel się w komentarzach poniżej swoją opinią.
Moim zdaniem, to zależy. W większości sytuacji powiedziałabym, że polecam tego typu rozwiązanie, ale są też pewne wyjątki.
W dzisiejszych czasach kiedy wysyłamy większość aplikacji w formie wirtualnej bardzo łatwo jest nas sprawdzić w Internecie. Wręcz nieraz jest to oficjalnym etapem procesu rekrutacji. Nawet jeśli nie jest, to zdarza się, że osoby rekrutujące sprawdzają dane kandydatury w internecie. Bywa, że robią to nim zaczną się kontaktować z kandydatami.
W związku z tym dodanie do CV linku do profilu w mediach społecznościowych profesjonalistów może im nieco ułatwić sprawę – to po pierwsze.
Po drugie – może ich nakierować na takie treści w internecie, które są szczególnie warte wyeksponowania. Dla przykładu na Twoje referencje w LinkedIn. To jest bardzo wiarygodna metoda dzielenia się opiniami i może wpłynąć wspaniale na Twoją kandydaturę, gdyż w przeciwieństwie do papierowych referencji możemy łatwo, jednym kliknięcie sprawdzić kto za nimi stoi. Kto to jest, w jakiej roli. Dobra opinia właściwej osoby może pogłębić, czy uwiarygodnić, to co zadeklarowałeś w CV.
Powiedziałam jednak, że dodanie LinkedIna zależy ponieważ, po pierwsze nie wszyscy mamy do czynienia z rekrutacjami, w których LinkedIn jest odpowiednim medium społecznościowym.
Być może na potrzeby rekrutacji, w których bierzesz udział bardziej odpowiedni będzie link do polskiego odpowiednika LinkedIn czyli Goldenline. A może jeszcze inne medium. Jest ich całkiem sporo i w różnych kręgach mogą być preferowane różne media. Może też się zdarzyć, że przypadku Twojej pracy i zawodu lepiej tu będzie zamieścić stronę internetową.
Na pewno LinkedIn jest tym najpopularniejszym medium społecznościowym (w kwestiach zawodowych – red).
Jego wielkim atutem jest też to, że możesz profil mieć w kilku językach równocześnie. Zarówno po angielsku – to chyba najczęstszy scenariusz, jak i po polsku jak i we wielu innych językach. Stąd mówię, że LinkedIn będzie w większości sytuacji dobrą opcją.
Zakładam jednak, że gdy zdecydujesz się na dodanie profilu do CV, to jest on dobrze zrobiony. Idealnie jest gdy uwiarygadnia, pogłębia to co było powiedziane w CV. Kluczowe jest też to, że profil powinien być spójny z tym co było powiedziane w Twoim CV.
To tyle na tą chwilę.
Trzymam kciuki aby Twoje CV jak i prezencja w social media przedstawiły Cię w jak najlepszym świetle.
Pozdrawiam,
Iza
PS: Potrzebujesz wsparcia z LinkedIn? Daj mi znać – napisz teraz na iw@pracanawymiar.pl
Uważam, że jak najbardziej! Profil może być rozwinięciem naszego cv o pewne publikacje bądź kursy. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jak dla mnie, odpowiednio przygotowany profil może zastąpić CV.
Hmm fakt można nawet wygenerować sobie pdf z profilu LinkedIn, a nawet automatycznie zaaplikować profilem. Pytanie tylko, co z dostosowaniem do odbiorcy, bo profil jest jednak nieco bardziej ogólny. Nie mówiąc o tym, że nie mamy do końca wpływu na to jakie dane zostaną zamieszczone w generowanym automatycznie PDFie. Więcej o tych różnicach tutaj https://pracanawymiar.pl/jak-aplikowac-do-pracy/