Czy warto dodawać w CV link do profilu LinkedIN?

To jedno z pytań jakie zadał mi Paweł podczas konsultacji jego CV. To już któryś raz z kolei kiedy usłyszałam to pytanie, a że temat wykracza poza CV, to postanowiłam nagrać krótką wideo odpowiedź, która może i Ciebie zainteresuje. Zobacz wideo:

Trzymam kciuki, aby Twoje CV jak i prezencja w social media przedstawiły Cię w jak najlepszym świetle!

Iza

Izabella Wojtaszek

Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl

PS: Potrzebujesz wsparcia z CV lub z LinkedIN daj mi znać. Z wsparcia z CV możesz skorzystać tu. W sprawie LinkedIn napisz teraz na iw@pracanawymiar.pl

[TRANSKRYPT WIDEO]

Czy warto do CV dodawać link do profilu LinkedIN?

Jak uważasz? Warto czy nie? Jakie widzisz plusy? A jakie minusy?

Podziel się w komentarzach poniżej swoją opinią.

Moim zdaniem, to zależy. Większości sytuacji powiedziałabym, że polecam tego typu rozwiązanie, ale są też pewne wyjątki.

W dzisiejszych czasach kiedy wysyłamy większość aplikacji w formie wirtualnej bardzo łatwo jest nas sprawdzić w Internecie. Wręcz nieraz jest to oficjalnym etapem procesu rekrutacji. Nawet jeśli nie jest, to zdarza się, że osoby rekrutujące sprawdzają dane kandydatury w internecie. Bywa, że robią to nim zaczną się kontaktować z kandydatami.

W związku z tym dodanie do CV linku do profilu w mediach społecznościowych profesjonalistów może im nieco ułatwić sprawę – to po pierwsze. Po drugie – może ich nakierować na takie treści w internecie, które są szczególnie warte wyeksponowania. Dla przykładu na Twoje referencje w LinkedIN. To jest bardzo wiarygodna metoda dzielenia się opiniami i może wpłynąć wspaniale na Twoją kandydaturę, gdyż w przeciwieństwie do papierowych referencji możemy łatwo, jednym kliknięcie sprawdzić kto za nimi stoi. Kto to jest, w jakiej roli. Dobra opinia właściwej osoby może pogłębić, czy uwiarygodnić to co zadeklarowałeś w CV.

Powiedziałam jednak, że dodanie LinkedINa zależy ponieważ, po pierwsze nie wszyscy mamy do czynienia z rekrutacjami, w których LinkedIn jest odpowiednim medium społecznościowym.

Być może na potrzeby rekrutacji, w których bieżesz udział bardziej odpowiedni będzie link do polskiego odpowiednika LinkedIn czyli Goldenline. A może jeszcze inne medium. Jest ich całkiem sporo i w różnych kręgach mogą być preferowane różne media. Może też się zdarzyć, że przypadku Twojej pracy i zawodu lepiej tu będzie zamieścić stronę internetową.

Na pewno LinkedIn jest tym najpopularniejszym medium społecznościowym. Jego wielkim atutem jest też to, że możesz profil mieć w kilku językach równocześnie. Zarówno po angielsku -to chyba najczęstszy scenariusz, jak i po polsku jak i we wielu innych jeżykach. Stąd mówię, że Lin będzie w większości sytuacji dobrą opcją.

Zakładam jednak, że gdy zdecydujesz się na dodanie profilu do CV, to jest on dobrze zrobiony. Idealnie jest gdy uwiarygadnia, pogłębia to co było powiedziane w CV. Kluczowe jest też to, że profil powinien spójny z tym co było powiedziane w Twoim CV.

To tyle na tą chwilę.

Trzymam kciuki aby Twoje CV jak i prezencja w social media przedstawiły Cię w jak najlepszym świetle.

Pozdrawiam,

Iza

Izabella Wojtaszek

Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl

PS: Potrzebujesz wsparcia z CV lub z LinkedIN daj mi znać. Z wsparcia z CV możesz skorzystać tu. W sprawie LinkedIn napisz teraz na iw@pracanawymiar.pl