Po wstępnej autoanalizie i analizie przyszłego pracodawcy, o której pisałam tutaj, musisz zdecydować, jak chcesz zaprezentować swoje CV – jest wiele sposobów – niektóre z nich wymieniam poniżej:
CV chronologiczne
Jest to najpowszechniejszy rodzaj cv – zamieszczasz wszystkie prace i kwalifikacje w odwrotnej kolejności do czasu ich rozpoczęcia.
Takie CV jest sporządzone według wzoru:
1. Dane osobowe – Nazwisko i Imię, Adres, Telefon, Email
2. Kwalifikacje i Edukacja
3. Historia zatrudnienia – Nazwa pracowdawcy, Daty zatrudnienia, Zajmowane stanowisko, Kluczowe obowiązki
4. Zainteresowania
CV funkcjonalne
To CV podkreśla umiejętności oraz osiągnięcia jednostki – jest to szczególnie użyteczne w przypadku planów rozpoczęcia nowej kariery i potrzeby zaprezentowania szerszego obrazu siebie i umiejętności.
Musisz oszacować, które z twoich umiejętności mogą być poszukiwane przez twojego potencjalnego pracodawcę i pomysleć o konkretnych przykładach wykorzystania każdej umiejętności. W tym cv musisz umieścić też historię zatrudnienia. Więcej uwagi musisz poświęcić jednak sobie i swoim umiejętnościom niż pracodawcom dla, których pracowałeś/aś.
Oto lista umiejętności, które możesz chcieć poruszyć w swoim CV:
* Komunikacja
* Umiejętność liczenia
* Przywództwo
* Negocjacje
* Praca zespołowa
* Rozwiązywanie problemów
* Umiejętności analityczne
CV hybrydowe
Jest to typ CV, który uwzględnia zarówno cechy CV funkcjonalnego jak i chronologicznego. Zaczyna się od podsumowania głównych umiejętności po czym umieszcza się listę pozycji zawodowych wraz z podsumowaniem każdej z umiejętności zaangażowanych w poszczególne z wymienionych pozycji. Jest to polecany typ cv ze względu na mocną strukturę i właściwy poziom informacji – umiejętności i historię kariery.
Powiązane wpisy:
Jak zabrać się do napisania CV?
Funkcja trackback/Funkcja pingback