Od 2008 roku pracuję online

Twoje CV musi promować TWOJE umiejętności, wiedzę, cechy szczególne i doświadczenie zawodowe. Musisz pokazać, co możesz wnieść na wybraną pozycję i spróbować zachęcić potencjalnego pracodawcę do zaproszenia cię na rozmowę, na której pogłębi informacje o tobie.

Zanalizuj swoje CV

Niestety nie ma uniwersalnego CV. A już na pewni jedno ogólne CV nie działa tak dobrze jak to dopasowane czy wręcz napisane „na wymiar” oferty pracy.
Nim zaczniesz tworzyć swoje cv musisz zanalizować firmę i branżę, do której chcesz aplikować. Jeśli aplikujesz w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy przeczytaj uważnie opis stanowiska i upewnij się, jakie punkty musi uwzględnić Twoje cv i jakie dowody możesz przytoczyć na posiadanie cech szczególnych, które są pożądane w opisie.

Autoanaliza

Dobrze jest zrobić burzę mózgu na temat wszystkich pozycji, które chcesz zawrzeć w cv – pomyśl raczej o konkretnych przykładach działań jakich się podjąłeś niż tylko wypunktuj „potrafię negocjować”. Posłuż się przykładami, które to odzwierciedlą np. przeprowadzeniem naprawdę dobrych spotkań negocjacyjnych, które odbyłeś. Pomyśl też o rodzaju języka jaki chcesz użyć w cv. Musi być on jednocześnie profesjonalny, jasny i entuzjastyczny.

Stwórz draft CV

Po zebraniu informacji i wstępnej analizie potrzeb przygotuj sobie draft przyszłego CV.

Wciąż nie możesz się zabrać do napisania CV?

A może się zabrałeś ale nie możesz skończyć lub nie wiesz jak?

Skorzystaj z kursu CV w godzinę – kliknij

Powiązane wpisy:

Jak zrobić resume?

Najlepszy kandydat do pracy czyli o headline w CV