Ty lub Twój znajomy chce się przekwalifikować, przebranżowić lub po prostu zmienić pracę. Od czego zacząć?
Zauważyłam, że niektórym osobom jako opcja przychodzi do głowy staż. Z jednej strony to może być dobry sposób na płatne przyuczenie zawodowe. Poza tym na zaczepienie się, bo nawet tzw. „umowy śmieciowe” mogą sprawić, że będziesz brany pod uwagę w pierwszej kolejności przy otwarciu wakatu. Zresztą pracodawcy w ofertach stażowych nieraz podają:
Możliwość dołączenia do zespołu na stałe, po pomyślnym zakończeniu programu stażu.
Czy jednak staż, to najlepsza opcja kiedy masz już doświadczenie zawodowe?
Nawet jeśli nie w pracy marzeń – to jednak parę lat pracy zaliczyłeś. Może nawet rozwijałeś się na własną rękę w wymarzonym kierunku. Czy w takim wypadku przebranżowienie, przekwalifikowanie czy awans musi łączyć się z zaczynaniem zupełnie od początku na stażu?
Uważam, że nie! Zobacz w wideo jak można do tego podejść strategicznie, a także jakie mogą być pułapki stażu.
Co sądzisz na temat stażu? Jakie widzisz korzyści? A jakie słabe strony?
– Podziel się w komentarzu pod tym postem na blogu.
Widzisz wartość w tym wideo?
Będzie mi mega miło jeśli dasz mi znać udostępniając ten post dalej. Będzie to też ważny sygnał dla mnie, by tworzyć więcej takich treści.
Znasz kogoś, kto rozważa przekwalifikowanie, przebranżowienie albo staż po paru latach doświadczenia?
Prześlij mu ten post i daj dostęp do wiedzy jak strategicznie podejść do zmiany.
Staże dofinansowane przez Urzędy Pracy zepsuły rynke pracy. Obecnie w takich miastach jak Kielce a mamy 2019 rok i teoretycznie rynek pracownika, praca „za biurkiem” to staż 900 x 6 miesięcy + 5 miesięcy x najniższa krajowa. Skutkiem tego wiele osób po studiach wybiera pracę fizyczną. Jestem po ekonomii + studia podyplomowe, w pracy 5 koleżanek ma podobne kompetencje a produkujemy łożyska pracując w systemie 3 zmianowym. Chętnie się przekwalifikuję ale przy ostatnich próbach po kursie projektowania stron nikt nie chciał mnie przyjąć na darmowy staż. Pracodawcy oczekują raczej ofert współpracy na zasadach B2B co kłóci się z moją i nie tylko moją filozofią pracy.
Dzięki za podzielenie się! Przykro mi słyszeć, że mimo dobrego wykształcenia nie masz odpowiedniej pracy. Wygląda, że trzeba jeszcze zainwestować w naukę zdobywania pracy, zleceń i klientów.