Od 2008 roku pracuję online

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!:)

Mam nadzieję, że przerwa świąteczna upłynęła Ci miło i rozbujała się Twoja wyobraźnia co do pragnień na nowy rok.

Ja miałam na przełomie roku bardzo dużo przemyśleń i postanowiłam pozmieniać nieco w życiu priorytety. Skłonić się jeszcze bardziej do tego co dla mnie ważne, do najtrudniejszych marzeń i pragnień, których jeszcze nie zrealizowałam, a które nabrały większego znaczenia obecnie (bo jestem na nie bardziej gotowa, bo „wołają” o zajęcie się nimi, bo są prawdziwie ważne). Postanowiłam też wrócić do tych marzeń, o których myśl sprawia, że chce się nie tylko żyć, co działać i wysilać.

Masz takie rzeczy? Co nimi jest? Pamiętasz o nich na co dzień?

Ja niestety w natłoku zdarzeń o nich zapominam. Zwłaszcza, gdy dotyczy to czegoś dla mnie trudnego, dotąd nieosiągalnego. (Jedną z takich rzeczy jest regularne dbanie zdrowie, a w szczególności nie pracowanie dużo za komputerem, trzymanie prostej postawy oraz w ogóle dbanie o kondycję. Jest to niby błaha sprawa, ale konsekwencje mogą być spore. Aby zająć się tym na poważnie rozważam wręcz przeprojektowanie swojej pracy.)

Na początek postanowiłam sobie to spisać. Spisać, czego pragnę i dlaczego.

  • Dlaczego pragnę akurat tego
  • Dlaczego to takie ważne, by to mieć
  • Dlaczego akurat ja powinnam to mieć
  • Dlaczego warto o to zadbać itd.

A teraz czytam sobie i przypominam swoją listę celów i powodów „Dlaczego”. Tobie też polecam stworzyć sobie taką wizję (a jeśli to kiedyś ją zrobiłeś, to ją odświeżyć). Spisz to co chcesz osiągnąć. Zawodowo i prywatnie. A także spisz swoje powody dlaczego. Wkrótce to się przyda, bo zbliża się Blue Monday. Najgorszy poniedziałek roku – czyli pierwszy kryzysowy dzień w nowym roku, kiedy najwięcej osób rezygnuje z postanowień. Niepotrzebnie.

Wiesz… ja tego nie polecam pisać, bo wierzę, że samo się ziści dzięki afirmacji. Chodzi bardziej o to, by się ukierunkować i sobie przypominać co ważne (bo w natłoku zdarzeń zwyczajnie zapominamy) no i po to co najważniejsze – by potem działać w zgodzie z tym. Tak by przez Twoje działania się spełniło. I tego ci życzę w Nowym Roku! Abyś dostał od życia to, na co zapracowałeś.

Iza