Od 2008 roku pracuję online

Czekałam z niecierpliwością cały rok, żeby móc znowu to powiedzieć, święta są najlepszym czasem na szukanie pracy!:)
Może się to wydawać nieco wbrew logice, ale to prawda. Wiem to nie tylko jako poszukująca pracy, co były rekruter. 5 powodów, dlaczego tak właśnie jest znajdziesz tutaj.

Nim rzucisz się w wir przygotowań do poszukiwania pracy w te święta mam jeszcze jedną ważną informację. Myślę, że przyda Ci się garść wskazówek na temat skutecznych metod poszukiwania pracy. Czy wiesz, jakie są najskuteczniejsze metody szukania pracy?

Długo by pisać… w skrócie powiem, że najlepsze rezultaty daje połączenie szukania pracy przez networking (3) z bezpośrednim podejściem do wyselekcjonowanych firm (2) w oparciu o Twoje CO i GDZIE, chcesz robić (1).

Oczywiście trzeba jeszcze to wszystko zastosować i zrobić to w odpowiedni sposób. Sam networking może mieć trzy odmiany, gdy źle jest wykonywany może nie dać żadnych rezultatów. Z bezpośrednim podejściem podobnie.

A Ty jakie metody stosujesz? Jak Ci się sprawdzają?

Powyższa metoda jest skuteczna aż w 86%. Innymi słowy, na każde 100 osób które szukały pracy łącząc te metody, 86 odniosło sukces. Choć ta strategia jest o wiele bardziej skuteczniejsza niż np. szukanie przez oferty, to 14% osób nadal nie zdobędzie pracy polegając tylko na niej.

Dlatego poleca się, by stosować jeszcze jedną metodę szukania. Według Richarda Bollesa – autora książki „Jaki kolor ma Twój spadochron”, książki która została wpisana przez kongres Bibliotek Amerykańskich na listę 25, które zmieniają życie czytelnika – wyniki warto spotęgować przede wszystkim przez szukanie pracy w grupie i z kimś kto może nas pociągnąć co tydzień do odpowiedzialności jak np. coach kariery. Między innymi dlatego prowadzę kurs online pt. Odkryj i Zdobądź pracę MARZEŃ!:)

Jeśli masz ochotę na więcej wiedzy o skutecznym zdobywaniu wymarzonej pracy, to zapraszam po szczegóły tutaj.

Iza_main_panel_PM

Perspektywicznej końcówki roku!

Iza