Od 2008 roku pracuję online
Wiesz co jest drugim krokiem do zdobycia pracy marzeń?
 
Krokiem, który pomaga dociągnąć do końca pierwszy?:)
 

Krok 2. – STWORZENIE STRATEGII SPEŁNIENIA MARZENIA

 
Sprawdź co potrzeba, aby wykonywać z sukcesami daną pracę, którą określiłeś w kroku pierwszym (jeśli przegapiłeś ten krok, kliknij w link) i czy masz potrzebne zasoby.
 
Dla przykładu, masz dość duże szanse na zdobycie danej pracy etatowej jeśli spełniasz 100% wymogów obowiązkowych, 60% mile widzianych (w sumie ok 80%).
Poza tym dobrze jest określić, czy potrafisz szukać pracy najbardziej skutecznymi metodami, które pasują do Twojego celu (więcej o tym będzie w kroku 4).
 
Jeśli luka kompetencyjna jest większa niż 80%, to oczywiście możesz próbować zdobywać daną pracę. Będzie to jednak trudniejsze, bardziej ryzykowne i może rozciągać się za bardzo w czasie.
W takiej sytuacji warto rozważyć zdobycie prac pomostowych, w których kompetencyjne rozwiniesz się do pracy marzeń równocześnie odpowiednio zarabiając.
 
Jeśli luka jest równa 0 – istnieje ryzyko, że się zanudzisz w danej pracy;) Innymi słowy ta praca może nie być tak rozwojowa i satysfakcjonująca, a Ty zmotywowany do jej zdobywania, wykonywania i trwania w niej.
 
Podsumowując, przygotowanie strategii spełnienia marzenia może zawierać w sobie takie elementy jak:
  • sprawdzenie Twojej luki kompetencyjnej,
  • ewentualny plan rozwoju,
  • plan zdobycia rozwojowej pracy na „tu i teraz”, w tym planie należy uwzględnić zastosowanie najskuteczniejszych narzędzi zdobywania pracy (wkrótce!),
Ostatnia wskazówka na dziś, polecam drogę do pracy marzeń zaplanować tak by była równie przyjemna co praca w docelowej roli.
 
Miłego planowania!
 
Iza
PS: Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat tego kroku? Przerobić go dogłębnie i zdobyć właściwą pracę marzeń?
Zapraszam do programu szkoleniowo-coachingowo-doradczego „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”. By dowiedzieć się więcej o tym programie kliknij w link.
Krok 2 wykonany? Przejdź do Kroku nr 3