Od 2008 roku pracuję online
Masz dość dojazdów? Dość wstawania na 8? Dość zakładania krawata? Chcesz więcej zarabiać? Zostawić po sobie ślad?

Możesz już teraz pracować w piżamie z domu o dowolnej porze! Wyobraź sobie, prace z dowolnego miejsca na ziemi, czy to z Bali, Doliny Krzemowej czy Warszawy. Możesz konkurować z całym światem, bez względu na miejsce pochodzenia czy zamieszkania. Według firmy badawczej PBS DGA już co siódma firma decyduje się na zatrudnienie pracowników w trybie zdalnym lub stwarza warunki do wykonywania takiej pracy.

Możesz pracować w projektach, które są nie tylko ewolucyjne, nie tylko rewolucyjne, co wkrótce będą historyczne. Według specjalistów w przeciągu 5 do 10 lat prawie każdy aspekt naszego życia będzie zdigitalizowany. Już mamy elektroniczne: bankowość, PITy, zakupy, pocztę, spotkania przez Skypa czy wideokonferencje. Reszta jest w trakcie cyfryzacji.

Jak myślisz kto to wszystko zrobi?

Pan, Pani, społeczeństwo…Te realia, nie dotyczą tylko ludzi mających wyższe wykształcenie w IT, a nas wszystkich. Cokolwiek robisz w życiu łączy się to z IT. Czy tego chcesz czy nie już pracujesz w IT lub wkrótce będziesz!

Teraz najlepsze! Zgadnij, co daje największą gwarancje zatrudnienia i dobrych zarobków? Jeśli wierzyć prognozom, taką pewność daje połączenie kompetencji technicznych ze społecznymi w jeden zawód. To właśnie takich ludzi branża IT i obecny świat potrzebuje najbardziej.

Dla przykładu Ola. Przyjechała za pracą do Warszawy w 2008 r. tuż po studiach ekonomicznych. Okazało się, że jej zamiłowanie do rozwiązywania problemów i rozmawiania z ludźmi wystarczyły do tego, by zaczepić się w pomocy technicznej w IT. Szybko przeszła do wdrażania biznesowego oprogramowania IT w międzynarodowych firmach, by w końcu zostać menedżerem zespołu IT.

Tymczasem zamiast korzystać z możliwości jakich nie mieli nasi przodkowie, wielu z nas grzęźnie w pierwszych lepszych pracach.

Czy ty korzystasz z tego innowacyjnego czasu, by wieść swoje wymarzone życie zawodowe?

Już dziś zaplanuj swoją przyszłość z myślą o tym że już działasz w IT, i to się nie zmieni. Zmienić się mogą tylko twoje zarobki. Na lepsze. Zacznij od określenia, które twoje kompetencje zarówno techniczne jak i społeczne możesz wykorzystać w karierze już dziś.

Dzięki temu przyczynisz się do digitalizacji naszego świata i nieuchronnie zapiszesz się w historii na kartach Wikipedii, nawet jeśli nie jesteś informatykiem, nawet pracując z domu w piżamie.

Iza PINO autorce: Iza Wojtaszek, ma 14 lat doświadczenia w branży zdobywania pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter.Uważa, że każdy kto naprawdę chce może mieć pracę marzeń, i dlatego na co dzień pomaga zdobyć pracę marzeń. Z wykształcenia jest Magistrem Psychologii oraz kwalifikowanym Trenerem Biznesu.Przeprowadziła m.in. liczne szkolenia dla Politechniki Warszawskiej oraz była prelegentem i doradcą zawodowym na ponad 30 konferencjach wspierających karierę IT na terenie całej polski.

Obecnie pracuje (w piżamie z domu) w PracaNaWymiar.pl, gdzie prowadzi program „Odkryj i Zdobądź pracę marzeń”.

Wejdź tu i pobierz bezpłatne: wideo prezentację na temat kariery w IT „Zhakuj pracę marzeń” i eBooka „STARTuj w pracę MARZEŃ”.

Tekst został opublikowany w papierowym wydaniu Gazety MetroCafe.pl oraz w portalu MediaPlanet Edukacjaikariera.pl