Za chwilę ostatni miesiąc kwartału, czas na kolejne podsumowania działań zawodowych.
Ja już mam pierwsze – choćby w postaci takich jak ta referencji:
Informacje uzyskane od Pani Izy sprawiły, że sprawnie zdobyłam kolejną pracę. Moje CV pozytywnie zaskoczyło pewną instytucje i od razu otrzymałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Efektem było upragnione zatrudnienie mnie w tej placówce. – Aleksandra Kasprzyk, psycholog
Tobie też to polecam. Nie tylko podsumowanie działań. Również zbieranie, jak widzą Cię inni w pracy. Możesz ze zdumieniem odkryć, że jesteś lepszy w pracy niż myślałeś.
Referencje najlepiej zebrać od osób, z którymi blisko współpracowałeś i które rzetelnie poznały Cię w pracy. Idealnie, gdy zbierasz opinie od przełożonych.
Opinie są też świetnym uwiarygodnieniem tego, do czego jesteś zdolny. Myślę, że zdajesz sobie sprawę, jak to jest przydatne w zdobywaniu pracy, zleceń czy klientów.
Dzięki platformom jak LinkedIN referencje są łatwiejsze do uzyskania niż kiedykolwiek, wystarczy wejść na swój profil i nacisnąć właściwy guzik (na zdjęciu poniżej), dalej system cię poprowadzi. Na zdjęciu możesz też zobaczyć przykład rekomendacji na LinkedIn. W tym linku możesz zobaczyć, przykład rekomendacje wyglądają na żywo w LinkedIN. Poza tym osobiście zbieram referencje na swojej stronie np. tutaj.
Jeśli te wskazówki były dla Ciebie pomocne, to chętnie od Ciebie usłyszę. Może nie od razu w referencjach, ale choćby w komentarzu pod tym postem.
Najnowsze komentarze