Od 2008 roku pracuję online

Za chwilę ostatni miesiąc kwartału, czas na kolejne podsumowania działań zawodowych.
Ja już mam pierwsze – choćby w postaci takich jak ta referencji:

Informacje uzyskane od Pani Izy sprawiły, że sprawnie zdobyłam kolejną pracę. Moje CV pozytywnie zaskoczyło pewną instytucje i od razu otrzymałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Efektem było upragnione zatrudnienie mnie w tej placówce. – Aleksandra Kasprzyk, psycholog

Tobie też to polecam. Nie tylko podsumowanie działań. Również zbieranie jak widzą ciebie inni w pracy. Możesz ze zdumieniem odkryć, że jesteś lepszy w pracy niż myślałeś.


Referencje najlepiej zebrać od osób, z którymi blisko współpracowałeś, i które rzetelnie poznały ciebie w pracy. Idealnie, gdy zbierasz opinie od przełożonych.


Opinie są też świetnym uwiarygodnieniem tego do czego jesteś zdolny. Myślę, że zdajesz sobie sprawę, jak to jest przydatne w zdobywaniu pracy, zleceń czy klientów.


Dzięki platformom jak LinkedIN referencje są łatwiejsze do uzyskania niż kiedykolwiek, wystarczy wejść na swój profil i nacisnąć właściwy guzik (na zdjęciu poniżej), dalej system cię poprowadzi. Na zdjęciu możesz też zobaczyć p
rzykład rekomendacji na LinkedIn. W tym linku możesz zobaczyć, przykład rekomendacje wyglądają na żywo w LinkedIN. Poza tym osobiście zbieram referencje na swojej stronie np. tutaj.