Od 2008 roku pracuję online

Trafiło do mnie kolejne pytanie z Facebooka w kwestii szukania pracy:

Co zrobić gdy masz dobre cv (skorzystałam z doradcy) zapraszają na rozmowę i kiedy pada pytanie o zarobki wszystko przekreślasz? Czekam też na telefon z firmy, w której przeszłam wszystkie etapy, testy psychologiczne super, wszystko ok chcą mnie widzieć w zespole ale zastanawiają się nad zatrudnieniem, bo mieszkam 40 km od miejsca pracy? Szczerze to moja frustracja pojawiła się w momencie oczekiwania na telefon po rozmowach kwalifikacyjnych, rekrutacje trwają miesiąc i od stycznia wciąż jestem w gronie poszukujących

To świetne pytanie, które może dotyczyć wielu poszukujących pracy. Oto moja odpowiedź:

Wygląda, że w tej sytuacji potrzebujesz dwóch rzeczy.

Po pierwsze – nauki jak negocjować warunki zatrudnienia, tak żeby nie „przekreślać wszystkiego”. 

Po drugie – wiedzy jak umilić sobie oczekiwanie na wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Zacznę od tego, że nie polecam biernie czekać na wynik. Zamiast tego polecam… działać! Wykorzystać energię. Zamienić frustracje w działanie. Innymi słowy, zamiast nerwowo „obgryzać paznokcie” nad telefonem polecam po prostu szukać dalej.

Kto wie może dzięki temu dostaniesz lepsze propozycje pracy, bliżej domu, z lepszą płacą. Może dostaniesz ich tyle, że będziesz wręcz mogła przebierać w ofertach, stawiać warunki i dzięki temu poczujesz się pewniej podczas negocjacji wynagrodzenia.

Gdy będziesz mieć lepszą pozycję w szukaniu pracy, to może zmienić twoje nastawienie na rozmowach i sprawić, że pracodawca zacznie cię bardziej cenić, bo zobaczy, że czujesz się pewniej.

Marcin, któremu miałam okazję pomagać w zdobywaniu pracy wykorzystał wręcz kolejne oferty jako pretekst do „przyciśnięcia” pracodawcy, na którym mu zależało do złożenia końcowej propozycji oferty szybciej niż pracodawca planował. Podziałało.

Co ty na to?

Wolisz biernie czekać czy brać sprawy szukania pracy w swoje ręce?

Gorąco polecam abyś była nie tyle poszukującą pracy co Panią swojej kariery!

Powodzenia i dawaj znać jak ci idzie.

Pozdrawiam,

Izabella Wojtaszek

Trener zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl – Stwórz swoje wymarzone życie zawodowe

PS: Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia w szukaniu pracy czy w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, to zapraszam tutaj.

PPS: Podziel się tym postem z innymi szukającymi pracy.