Od 2008 roku pracuję online

Dużo mówię nieraz o tzw. luce kompetencyjnej, która się pojawia, gdy chcemy zmienić zawód, awansować, przebranżowić się, czy zmienić formę pracy. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z Twoich ewentualnych luk i jak je przeskoczyć. 

Warto zauważyć, że nie zawsze osoby, które mają kompetencje merytoryczne zdobywają tą właściwą pracę. Dzieje się tak, bo w skład luki, oprócz kompetencji związanych z docelową funkcją, wchodzą też kompetencje zdobywania tej właściwej pracy, zleceń i klientów

Jest jeszcze trzeci aspekt luki tzw. grooming gap/ luka pielęgnacyjna. Żeby utrzymać daną pracę, zdobywać kolejne szczeble, bardziej intratnych pracodawców czy klientów musimy również odpowiednio… wyglądać. 

To zagadnienie wydaje się tak powierzchowne, że niemal nieistotne. Faktem jednak jest, iż są pewne kanony co do wyglądu w pracy, które mogą wręcz zmniejszać zatrudnialność. Im wyżej poprzeczka, tym wyższe standardy. Nie znaczy to, że jako zarządzający musimy wyglądać jak supermodelka. Każda rola ma swoje niuanse, które się zmieniają z czasem. I tak, to dotyczy również Panów!

W tym temacie wystąpię jutro (30/06) jako ekspert w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2. Zapraszam do oglądania! Przy okazji, jeśli ominęły Cię moje wystąpienia w telewizji z minionych 3 miesięcy, to linki znajdziesz na blogu pracanawymiar.pl.

Ponadto zapraszam Cię na webinar pt. „Odkryj swoją pracę marzeń”. Będzie na nim mowa o dopasowywaniu właściwej pracy. Dobór pracy jest bardzo ważny nawet po kilkunastu latach doświadczenia. Zwiększa satysfakcję, jak i również ułatwia szukanie i zdobywanie odpowiedniej pracy.

Spotkanie będzie w czwartek (2/07) o 14:00. Można zapisać się tutaj. Gratis. Zapisz się i jeśli kiedykolwiek wyniosłeś wartość z moich materiałów, to przekaż proszę zaproszenie znajomym.

Do zobaczenia!

Iza
Izabella Wojtaszek
Psycholog, trener biznesu i szukania pracy
www.pracanawymiar.pl