Od 2008 roku pracuję online

Energicznym krokiem wchodzę o 6:55 rano do sieciowego spożywczaka. Mijam po drodze 4 osoby z obsługi. Gdy już prawie jestem przy docelowym regale słyszę oburzony głos ekspedientki:

– „Co pani tutaj robi?”

Zbladłam. Nim zdążyłam otworzyć usta to już jedna przez drugą się przekrzykiwały:

– „Kto Panią tu wpuścił?”
– „Proszę wyjść!”
– „Sklep jest jeszcze zamknięty.”

Odparłam, że tak sobie wpadłam przez komin (akurat był okres świąteczny), podziękowałam za „ciepłe przyjęcie” i dokonałam odwrotu.
Co ciekawe, przy drzwiach okazało się, że sklep faktycznie jest zamknięty i nie mogłam wyjść bez pomocy „uprzejmej obsługi”.

To zdarzenie to nie był sen, ale w noc po nim faktycznie coś mi się przyśniło.

Miałam sen, że w Polsce każdy z nas ma wymarzoną pracę.
Wpadam przed pracą do sklepu a tam wita mnie uśmiechnięta sprzedawczyni, która jest jego właścicielką i cieszy się, że klienci od świtu „wbijają drzwiami i oknami”.
Bilet sprzedaje mi podśpiewujący kierowca.
Spokojna przedszkolanka mówi, żebym się nie martwiła o dziecko, bo jest w dobrych rękach.
Moi partnerzy biznesowi są właściwymi ludźmi na właściwym miejscu i dlatego śmiało realizujemy nasze pomysły.

Wkrótce jednak ze snu wytrąciła mnie myśl: „co ja bym wtedy robiła zawodowo”?;)
Och! Jak ja marzę, by mieć takie wyzwanie!

Praca marzeń sprawia, że krew płynie szybciej w żyłach, jesteś jak zakochany, czujesz radość z przychodzenia do pracy i tak fajnie Ci się pracuje, że aż się zatracasz. Twoje życie jest przepełnione niesamowitą satysfakcją, spełnieniem i znaczeniem. Rozwijasz się, udoskonalasz, masz świetnych współpracowników, klientów i dobrą, przyjazną, pełną szacunku atmosferę wokół. Jesteś lubiany i doceniany. Twój szef jest wspaniałym wzorcem, wręcz bohaterem, od którego możesz czerpać inspirację. Wiesz, że Twoja kariera zmierza w konkretnym, jasno określonym kierunku. Zyskujesz odpowiednie pieniądze, by prowadzić wymarzone życie również poza pracą. Masz środki na stworzenie upragnionego domu, spędzanie wakacji zwiedzając świat, relaks i budowanie relacji. Twoje zadowolenie emanuje na zewnątrz, co sprawia, że bliskie osoby też to czują. Po pracy wracasz do domu z dodatkową energią, chęcią spędzenia czasu z rodziną, znajomymi i do zabawy z dzieckiem. Dzięki niej Twój partner życiowy mówi Ci, że „promieniejesz radością i dobroczynnością”. To ona sprawia, że po cudownej niedzieli wyskakujesz z łóżka jak z procy i z uśmiechem mówisz „uwielbiam poniedziałki”.

Czy to nie jest porywające? Czy to nie byłoby fajne życie?

25% procent Polaków już to ma. Ty też możesz! Praca marzeń jest możliwa dla każdego z nas!

Ale poczekaj. To nie takie pstryk proste!

Praca marzeń to najczęściej niezwykły proces, przez który trzeba świadomie przejść.
Jak wszystko wymaga czasu, odpowiedniej wiedzy oraz wdrożenia właściwych i precyzyjnych działań. Odkryłam, że na drodze do pracy marzeń zwykle potrzeba przerobienia 7 rzeczy. Rzeczy, które są ze sobą na wzajem mocno połączone. Nazywam je programem zdobywania pracy marzeń. Napisałam o nim tutaj.


Na potrzeby tego artykułu powiem tylko, że nie chodzi o samą zmianę pracy. Nie chodzi o to by przestać coś czuć, bo może się okazać, że te same uczucia i problemy zaczną wracać w nowej pracy. Żeby mieć pracę marzeń, my też musimy się zmienić. To jest proces, który oznacza:

  • zdobycie rzetelnej, kompleksowej i sprawdzonej wiedzy w kwestii odkrywania i zdobywania pracy marzeń oraz jej zrozumienie (to znacznie więcej niż liźnięcie jednej czy dwóch książek, przejście mini warsztatu i zastosowanie kilku wyrywkowych trików czy podpowiedzi itp.)
  • nabycie umiejętności zdobywania pracy marzeń, najlepiej w odniesieniu do Twojej osoby i sytuacji
  • zastosowanie tej wiedzy i umiejętności w Twoim przypadku i sytuacji
  • wzmocnienie/wbudowanie osobistej wiary, pewności i siły przekonania co do możliwości zdobycia pracy marzeń, tak żeby emanowały na zewnątrz
  • chęć, motywację i gotowość, by działać na rzecz zdobycia pracy marzeń bez względu na wyzwania jakie możesz napotkać po drodze

Wszystko to wymaga pracy nad sobą, świadomych działań i jest pracochłonne ale masz na to CAŁKOWITY wpływ. Jeśli naprawdę chcesz. Myślę, że zgodzisz się ze mną, że nagroda, jaką jest przelewające się na życie spełnienie w pracy jest tego warta.

Jeśli masz ochotę wziąć udział w procesie zdobywania pracy marzeń, to teraz jest taka możliwość. Wkrótce rusza kolejna edycja zdobywania pracy marzeń. Są jeszcze wolne miejsca ale ich liczba jest ograniczona.

Jeśli masz ochotę sprawdzić, czy ten program jest dla Ciebie i czy udział w nim może pomóc w Twojej indywidualnej sytuacji w jakiej obecnie jesteś, to zapraszam do mnie na niezobowiązującą wirtualną Gratisową Konsultację w tym lub przyszłym tygodniu.
Konsultacja ma charakter sesji konsultacyjnej, gdzie pracujemy ok godziny na Twojej sytuacji zdobywania pracy marzeń. Podczas niej z pewnością dostaniesz coś wartościowego – przegląd Twojej sytuacji zawodowej i informacje zwrotne na temat tego co udoskonalić, byś szybciej zdobył właściwą dla siebie pracę.
Jeśli chcesz skorzystać napisz na adres iw@cvnawymiar.pl
Jeśli zadzwonisz do mnie o 7:00 rano (może nie o 6:00;)) to z pewnością nie trzasnę słuchawką:)

Iza

Izabella Wojtaszek

Projektant kariery & Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl

PS: Mam prośbę, jeśli wierzysz, że warto jest starać się o pracę marzeń, bo wtedy wszystkim nam żyje się lepiej, to prześlij proszę ten post do osób, z którymi chcesz zmieniać w ten sposób świat.