Od 2008 roku pracuję online
Chcę podzielić się z Tobą czymś co zainspirowała moja nowa klientka – Pani CFO. Kiedy rozmawiałyśmy o potrzebie przemyślenia, jaka praca da jej spełnienie powiedziała, że zastanowi się, co chce robić dalej w życiu nad… grobami.

Zachwyciła mnie jej dojrzałość i dogłębne podejście do tematu budowania życia zawodowego. Wiem, że niektórych samo mówienie o śmierci może odpychać. A co dopiero mówienie o pracy w kontekście śmierci. Wiem też jednak, że czasem temat, który nas najbardziej odpycha jest tym, którego najbardziej potrzebujemy.

Paradoksalnie im wcześniej sobie przemyślimy kwestię ulotności życia tym większą szansę mamy na lepsze wykorzystanie danego nam czasu. Takie myślenie może nas świetnie ukierunkować w życiu nie tylko tym zawodowym. Pozwala nam sobie uświadomić, jakie mamy naczelne wartości. Jako kto chcemy być zapamiętani.

Dla mnie samo myślenie o śmierci sprawia, że jeszcze bardziej doceniam to co mam. Dzięki temu nabieram też dystansu do wyzwań dnia codziennego, czyli tak naprawdę błahostek. Poza tym śmierć przypomina o priorytetach, o tym co dla mnie w życiu jest najważniejsze. O tym co chcę za życia zrobić. Jak wykorzystać dany mi czas.

Niezmiennie fascynuje mnie, że my jako ludzie, kiedy stykamy się ze śmiercią kogoś bliskiego nabieramy więcej życia.Tak jakby cząstka tej energii zmarłego człowieka przechodziła na nas. Oczywiście jest też smutek, żal i cierpienie. Ale z badań wiemy, że ludzie którzy zetknęli się ze śmiercią lub poważną chorobą (swoją własną czy kogoś bliskiego) dokonują największych zmian w życiu.

Na szczęście nie jest to jedyny sposób na zmianę w życiu. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy żyć w zdrowiu jak najdłużej. Wierzę, jednak, że ta chwila zadumy może sprawić, że udoskonalimy swoje życie już teraz.

Tak było w przypadku mojego klienta Bernarda, który dzięki całościowemu przemyśleniu swojego życia, przypomniał sobie, co zawsze chciał robić, ale wcześniej w natłoku zdarzeń zapomniał. Jako, że był na rozdrożu zawodowym pomogło mu to potem w wybraniu odpowiedniej ścieżki.

Jeśli chcesz dogłębnie przemyśleć sobie swoje wartości w życiu, to polecam też następujące artykuły:

Poza tym zapraszam na mój warsztat na Festiwalu Progressteron w tą sobotę wieczorem (5/11). Będzie już więcej o zdobywaniu pracy w zgodzie z wartościami życiowymi:)

Pozdrawiam,

Iza Wojtaszek
Pomagam stworzyć WYMARZONE ŻYCIE zawodowe
www.pracanawymiar.pl