Od 2008 roku pracuję online

Prawda jest taka, że balans sam z siebie się raczej nie wydarza. Owszem są prace, w których łatwiej go zachować. Ale jeśli sami nie będziemy mieć poukładane, co jest dla nas ważne i tego pilnować, to nawet w pracy na pół etatu możemy spędzać cały czas (choćby mentalnie). Albo np. pracować tyle w domu, że nie będzie czasu już na zarabianie, zabawę z dziećmi czy relaks.

Dlatego jeśli chcesz mieć balans w życiu, to warto sobie przemyśleć, co jest ważne dla Ciebie w kluczowych obszarach życia (możesz do tego wykorzystać koło życia, które jest w książce „Pasja to za mało”). A potem tego strzec.

Jak się czasem zasiedzisz w pracy to jeszcze nie koniec świata. Zwyczajnie trzeba potem odrobić relaks.:)

To naturalne, że bywają czasem chwile gdy musimy więcej z siebie dać w pracy, czy w domu.
Dla przykładu może być tak, że oprócz tego, że pracujesz, to możesz też po pracy szukać drugiej pracy albo doszkalać się po pracy. Warto wtedy porozmawiać z rodziną o tym, że tak będzie przez „iks” tygodni aż znajdziesz nowa pracę. Przy okazji koniecznie zaznacz, że potem nadrobicie w przyjemnościach. Warto już wtedy ustalić co masz na myśli. Powiedz też rodzinie, jakie jeszcze korzyści Twój rozwój po pracy może wnieść w życie rodzinne (więcej uśmiechu, pieniędzy itd.).Potem oczywiście się wywiązujemy z tego.

Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami polecam sprawdzać na co dzień:

  • Czy zrealizowałeś dziś, to co ważne dla Ciebie zawodowo?
  • Czy zrealizowałeś, to co ważne  w życiu osobistym?
  • Czy Twoje dwie najważniejsze sfery się równoważą tak jak chcesz? Tak? Nie? W którą stronę szala się bardziej przechyla?
  • Co możesz zrobić by wyrównać balans?

Jeśli ciągle nie możesz tego sobie poukładać i zatracasz proporcje to daj znać. Chętnie pomogę ci ustalić co trzeba, nabyć w tym wprawy i złapać lepszy balans. Bo choć głównie pomagam stworzyć wymarzone życie zawodowe, to niejednokrotnie wiąże się to z tym, by zrównoważyć pracę z życiem osobistym właśnie. Jest tak dlatego ponieważ to Ty, Twoje wartości i Twój wymarzony styl życia jest punktem wyjścia do dobrej pracy. Jak tak podchodzisz do pracy i życia, to łatwiej złapać balans. 

Mnóstwa równowagi!

I.