Od 2008 roku pracuję online

„Przepis na pracę marzeń, czyli jak dbać o satysfakcję i utrzymanie pracowników”.

To temat mowy, którą wygłosiłam na scenie inspiracyjnej podczas tegorocznej Konwencji Operacyjnej w McDonald’s.

Znacie mnie tu głównie z tego, że od lat zajmuję się tym, co mogą zrobić pracownicy, żeby odkryć i zdobyć pracę marzeń. I to zawsze dawało mi dużo frajdy!

Jednocześnie wiem, że bez odpowiednich działań w ramach zarządzania organizacjami może być ciężko pracownikom chcieć pozostać nawet w najlepszej roli zawodowej pod słońcem.

Faktem jest bowiem, że nieodpowiednia atmosfera w pracy jest jednym z najczęstszych powodów, dlaczego ludzie odchodzą z pracy. Przyczynia się do tego w dużej mierze zły sposób zarządzania sprawowany przez management na co dzień.

Dlatego bardzo mnie cieszy, że mogłam podzielić się, jak zarządzający mogą dbać o utrzymanie i satysfakcję pracowników. A właściwie to przypomnieć jak to ważne i jakie narzędzia zostały już wypracowane na szkoleniach w organizacji i co warto kultywować.

Fajnie doświadczać jak McDonald’s Polska trwa nieustanna praca, aby dbać nie tylko o kreowanie pozytywnych wrażeń dla gości, co dla pracowników. Tak by nie tylko jak najdłużej utrzymać ludzi, co pomagać generować satysfakcję w pracy każdego dnia.

W dzisiejszych czasach wiele firm na świecie ma dużo większą rotację pracowniczą, co wpływa nie tylko na dobrostan, czy efektywność ludzi, ale sprawność, i dochodowość organizacji. Dlatego uważam, że warto ten temat wziąć pod lupę i zadbać o satysfakcję z każdej strony w każdej organizacji.

A jak to wygląda u Ciebie drogi Czytelniku? Wiesz, jak zadbać o swoją satysfakcję w pracy?

  • Dobór i zdobycie dopasowanej do Ciebie pracy, to jedno.
  • Drugie, to praca w środowisku, które nie tyle nie generuje złej atmosfery, co dba o utrzymanie i wzmacnianie Twojej motywacji wewnętrznej w pracy.

Tego ci życzę!

Jeśli jednak widzisz, że potrzebujesz zmiany, to pamiętaj, że najlepszym sposobem na pierwszy krok w zmianie zawodowej, jest zmiana wewnątrz organizacji.

Czasem jednak trzeba się o to postarać i zakomunikować potrzebę….

To pierwszy krok, który wymaga odwagi, ale dalsze korzyści z tego mogą być olbrzymie.

#PlayToWin Z satysfakcją