Kiedyś zastanawiałam się czemu mimo odpoczynku czuję się jakbym wcale nie odetchnęła.

Przeznaczałam czas na odpoczynek, miałam fajną prace, rodzinę i zdrowie. Wszystko to co utożsamia się w Polsce z sukcesem. I wszystko czego sama chciałam. A jednak momentami czułam się wypompowana. I to nawet po relaksie kiedy przecież powinnam czuć energię itp.

Zaczęłam zgłębiać czego mi brak. Bodajże w książce o inteligencji emocjonalnej Golemana znalazłam odpowiedź.

Okazuje się, że pewne formy relaksu po prostu nie relaksują. A już na pewno nie tak jak inne. Dla przykładu zakupy relaksują dużo mniej niż kino czy inne przeżycia.

Stad warto się zastanowić…

  • Co cie naprawdę relaksuje?

Idealnie…

  • Jakie przeżycia?

Oczywiście są sytuacje w życiu kiedy mamy jakieś przejścia, problemy zdrowotne czy złą prace i wtedy żadne techniki relaksacji nie pomogą.
Wtedy zamiast relaksu trzeba zadbać gruntownie o zdrowie czy popracować intensywnie nad zmiana pracy albo pocisnąć chwile aż rozwiążemy dany problem.

No a potem warto sobie zafundować fajne relaksujące przeżycia. Możesz z góry na osłodę pomyśleć jakie.

Napisz w komentarzach co relaksuje cię najbardziej.

Pełnego relaksu weekendu i czasu po pracy!

Iza

Izabella Wojtaszek

Psycholog, Trener biznesu i zdobywania pracy z doświadczeniem w HR i rekrutacji

www.pracanaywymiar.pl

PS: Jeśli chcesz poznać pomysły na relaks innych osób, zobacz odpowiedzi pod tym postem na Facebooku.

 

PPS: Jeśli znasz kogoś kto wciąż nie może się zrelaksować, to udostępnij mu proszę ten post.

O autorce bloga:  Izabella M. Wojtaszek

Iza ma 14 lat doświadczenia w branży zdobywania pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter. Jej misją jest sprawienie, by każdy kto chce odkrył do czego jest naprawdę zdolny. I wykorzystywał to zawodowo. Wierzy, że dzięki temu można mieć WYMARZONE ŻYCIE (nie tylko) zawodowe i dlatego na co dzień pomaga je stworzyć. Nim do tego doszło rekrutowała w Agencji Zatrudnienia (Randstad) i działach personalnych (m.in. pion techniczny sieci Play). Ponadto szkoliła z umiejętności potrzebnych na rynku pracy m.in. klientów Biura Karier oraz studentów International i Executive MBA Politechniki Warszawskiej. Z wykształcenia jest Magistrem Psychologii oraz kwalifikowanym Trenerem Biznesu. Jest autorką programów Odkryj i zdobądź pracę marzeńPEWNY KROKTYGRYSI SKOKWŁASNY LOTwielowymiarowej metody pisania CVnaWymiar o oraz książki „Pasja to za mało czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać”.