Od 2008 roku pracuję online

Jak szukać pracy, aby Twoje poszukiwanie gnało jak szalone w kierunku pracy jakiej pragniesz.

O tym mówię w dzisiejszym materiale i zdradzam tytułowe sekrety.

Pokażę Ci dwie techniki szukania pracy, które połączone, mają niesamowitą moc. Zobacz nagranie. Poniżej znajdziesz też skrótowy opis o czym mowa.

Zapraszam!

Jak szukać pracy, aby Twoje poszukiwanie gnało jak szalone w kierunku pracy jakiej pragniesz?

O tym porozmawiamy w dzisiejszym materiale.

Zanim do nowego materiału, to chciałabym Ci przedtem oznajmić, że można teraz dołączyć do programu „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”, w godzinach wieczorowych na specjalnych warunkach, czyli jeśli szukasz pracy mając pracę, to możesz uzyskać w tym wsparcie.

Wejdź na stronę PracaNaWymiar.pl i zapoznaj się z tą ograniczoną czasowo ofertą.

Dzisiaj pokażę Wam dwie techniki szukania pracy, które połączone, mają niesamowitą moc.

Zapraszam!

Pierwsza technika nosi nazwę BP.

To metoda, której nazwa jest skrótem od sformułowań „Bezpośrednie Podejście” i „Bezpośredni Przełożony”.

Co to znaczy?

To znaczy, że masz szukać pracy zwracając się bezpośrednio do osób, które są władne cię zatrudnić, czyli do Twoich potencjalnych bezpośrednich przełożonych.

Nie do rekruterów, pośredników, head-hunterów, tylko Bezpośrednich Przełożonych.

Wpisz ich do planu zdobywania pracy i oznacz jako BP.

To jedna z najbardziej skutecznych metod.

Wiem, że ludzie bardzo często najchętniej chcieliby szukać przez pośredników: oferty w portalach albo przez różnej maści rekruterów, bo to z pozoru wydaje się najwygodniejsze. 

Jednakże potem narzekają na małą ilość ofert pracy dla siebie. W efekcie rzucają szukanie pracy, której tak naprawdę chcą i zajmują się szukaniem prac poniżej swoich pragnień i możliwości. 

Jeśli znajdują odpowiednie oferty, to nawet będąc najlepszymi kandydatami nie zawsze dostają zaproszenia do procesu, bo giną w natłoku kandydatów – często nawet nieodpowiednich, bo dziś każdy może zaaplikować do pracy jakiej chce.

Ja chcę, abyś szukał pracy metodą BP. W tym celu zrób sobie listę 16-30 potencjalnych pracodawców, u których naprawdę chcesz pracować.

Gdy już to zrobisz, to w kolumnie obok zapisz sobie kogo znasz w danych orgnaizacjach i kto jest władny cię zatrudnić. W ten sposób wytypujesz organizacje, do których odezwiesz się w pierwszej kolejności. W ten sposób powstanie Twoja short lista. To jest połączenie dwóch najlepszych metod szukania pracy, w jedną strategię.

Co jeśli nie masz znajomości?

Jedziesz na zimno szefie. BP bez relacji jest nadal dużo bardziej skuteczne niż szukanie pracy przez pośredników, w tym przez oferty.

Do zobaczenia w pracy marzeń!