Od 2008 roku pracuję online

Mówi się, że każdy jest dziś marką. Osobistą. Ale po czym poznać, że tworzysz dobrą, wiarygodną i zapadającą w pamięć markę?

Jedną z miar może być to, że ludzie rozpoznają cię na ulicy.
Nawet w dużym mieście jak Warszawa.
Nawet w sytuacjach prywatnych jak zakupy.
Nawet gdy wracasz wczorajszy z imprezy 

Tak więc zostałam po raz kolejny rozpoznana i zaczepiona.
A to dzięki Fanpage Praca na wymiar na Facebooku i przede wszystkim dzięki odwadze przemiłej kobiety, która mnie zagadnęła. Pozdrawiam!

Byłam tak zaskoczona, że nie wpadłam na to, aby zapytać o imię czy zaproponować wspólne zdjęcie. No i żałuje, że nie pogadaliśmy więcej (ale od czego mamy social media).

Ta sytuacja zainspirowała mnie żeby podzielić się z Tobą jak ważne są odpowiednie zdjęcia. Te w profilach społecznościowych, w marketingu osobistym, firmowym czy w CV.

Powinny być takie, żeby rekruter czy potencjalny klient mógł cię rozpoznać, gdy się spotkacie. Nie chodzi oczywiście od razu o to żeby każdy rozpoznał cię w każdej sytuacji – chyba że łączy się to z Twoimi celami zawodowymi. Ale i nawet to zdobywanie sławy czy po prostu nowych kontaktów zawodowych zaczyna się od jednego prostego kroku, a właściwie od prostego pytania:

  • Czy po tym zdjęciu, które masz w tzw. avatarze da się Ciebie poznać kiedy umówisz się na spotkanie?

Dajmy na to na pierwszym spotkaniu z rekruterem czy z klientem czy z potencjalnym parterem.

Prowadziłam wiele rozmów rekrutacyjnych i spotkań i niestety często było trudno kogoś poznać w realu nawet pomimo, że taki jest przecież cel zdjęć portretowych, które zamieszczamy.

Zdjęcie to niby drobna rzecz ale przekazuje mnóstwo informacji, które ciężko opisać słowami, a które czy tego chcemy czy nie, również wpływają na decyzje o dalszej współpracy. Nieodpowiednie może wywołać zgrzyt, a nawet godzić w wiarygodność gdy znacznie odbiega od realiów.

Tak więc proponuje – sprawdź sobie teraz swoje zdjęcia profilowe i w CV.

  • Czy wiernie cię przedstawiają?
  • Czy pasują do roli, w której chcesz się rozwijać?

Zmień swoje zdjęcie dziś jeśli trzeba.
A jeśli nie masz odpowiedniego zdjęcia, to wykorzystaj to że jest dziś piękny słoneczny dzień i masz czas i je zrób i opublikuj.

No i kto wie może następnym razem ja Ciebie rozpoznam!:)

Świetnych ujęć i miłej reszty dnia!

Iza

PS: Jeśii chcesz więcej wytycznych do portretowego zdjęcia w celach zawodowych, to znajdziesz je w Narzedziowniku CV na Wymiar na www.cvnawymiar.pl