Od 2008 roku pracuję online

Chcesz super prezent?

A list do Mikołaja napisany? Nie?! Proponuję napisz go teraz. Nie, nie jest za późno! Na spełnianie marzeń nigdy nie jest! 🙂

Ale musi to być niezwykły list. Napisz w nim, czego naprawdę pragniesz. Napisz, jak chcesz się czuć w kluczowych obszarach życia jak miłość i relacje, zdrowie i praca. Napisz, co może sprawić, abyś czuł się tak, jak chcesz się czuć. Napisz, czego pragniesz jeszcze w tym lub w przyszłym roku. Albo jeszcze dziś:)

Często nasze pragnienia się nie spełniają, bo zwyczajnie ich nie wyrażamy, nie mówimy, czego chcemy. List do Mikołaja jest świetną okazją, by zacząć mówić:

  • Ja chcę…
  • Ja potrzebuję…
  • Ja pragnę…

Komunikat „JA” jest dobry, bo jest tak zwanym porozumieniem bez przemocy (z ang. nonviolent communication), którego twórcą jest Marshall Rosenberg. Taka komunikacja jest podstawą asertywności i empatii, które są przydatne w każdej sferze życia, w tym oczywiście w pracy. List do Mikołaja jest świetny, bo daje pełne przyzwolenie na mówienie o sobie i swoich pragnieniach bez naruszania granic i potrzeb innych. Wyrażanie pragnień może przyczynić się do ich spełnienia. Tego właśnie Ci życzę!

Chętnie usłyszę o Twoich marzeniach w komentarzach poniżej. Oczywiście, jeśli chcesz się podzielić 🙂

Prawdopodobnie zaskoczy Cię to, że w moim liście nie ma prezentów, które chcę dostać od innych. Większość treści odnosi się do moich pragnień w życiu zawodowo-osobistym, które sama mogę zrealizować. W sumie wyszedł mi z listu zalążek planów końcowo-noworocznych. Kto by pomyślał, że list do Mikołaja może być wstępnym narzędziem do planowania.

Jedno z pragnień z listu do Mikołaja już się zrealizowało. Otóż, kiedy pierwszy raz napisałam taki list, to zapragnęłam własnej książki, i ona już jest. W prezencie można pobrać jej fragment. Przyjmij to jako upominek ode mnie na Mikołajki. Książka pomaga w ustaleniu pragnień w całym życiu, a także dogłębnie mówi o ustalaniu celów zawodowych.

ŚCIĄGNIJ KSIĄŻKĘ TUTAJ TERAZ! 

O co chciałbyś prosić Mikołaja w sprawie pracy? Podziel się w komentarzu.