Od 2008 roku pracuję online
„Praca marzeń? – To jest zbyt słodkie, by było prawdziwe!”
Słodkie jak puchar lodów z bita śmietaną, lukrem i kolorową posypką. Może mdlić.
To jest to co nieraz słyszę na temat spełnienia i realizowania się w pracy.
A ja myślę, że wstawanie co rano przez 365 dni w roku z poczuciem, że chcemy rozwalić budzik o ścianę jest zbyt gorzkie, aby w tym tkwić.
 
Jest jak chodzenie w bucie z kamieniem, który nas uwiera. Nie wyciągamy go tylko idziemy dalej z każdym krokiem zwiększając dyskomfort. Wszystko do czasu aż uwieranie zamienia się w ból. Wtedy już wyciągnięcie kamyka, plasterek czy zmiana butów nie pomaga. W końcu okazuje się, że uszkodziliśmy stopę i nie możemy chodzić.
 
Na szczęście w Polsce jak i na świecie jest coraz więcej osób, które robią coś ze swoimi zawodowymi „kamyczkami” i zaczynają o siebie dbać. Bardzo mnie to cieszy, bo:
„analiza zmian wskaźników zadowolenia, monitorowanych przez CBOS od 1994 roku, daje podstawy, by sądzić, że frakcja zadowolonych pracowników wśród respondentów systematycznie rośnie (źródło książka „Pasja to za mało” za dr Kulbat).
 
Wszyscy mamy wybór. Jeśli nie pochylamy się nad tym co nam doskwiera i nie naprawiamy tego, to życie w końcu wymusza naprawę. Tyle że w jeszcze bardziej gorzki czy bolesny sposób.
 
Nie zawsze to oznacza, że musisz rzucić czy zmienić prace. Opcji jest znacznie więcej. W mojej książce „Pasja to za mało” opisałam ich aż 7. W każdym razie, im większy kamyk czy naprawa, tym lepiej nastawić się na małe kroki i dłuższa droga nim dojdziesz do pełni satysfakcji. Bo czasem ciężko cieszyć się w pełni lodami kiedy boli nas stopa.
 
Niemniej nieraz kiedy zaczynamy coś robić ku spełnieniu, to sama droga zaczyna być nieco przyjemniejsza. Jak droga na lody usłana różami, a nie kamieniami;) Zgodzisz się, że nawet w bólu łatwiej po niej iść? No i może na końcu tej drogi lody będą smakować jeszcze lepiej.
 
Wspaniałego pełnego życiowej słodyczy weekendu!
Iza 
PS: Jeśli chcesz wsparcia w usuwaniu zawodowych kamyczków lub w zwiększeniu satysfakcji w pracy, to na dobry początek skorzystaj z książki www.pasjatozamalo.pl
PPS: Znasz kogoś kto męczy się w swojej pracy? Prześlij mu ten post.