Od 2008 roku pracuję online

Zobacz 5 rzeczy, po których poznasz, że masz pracę marzeń

W wideo przedstawiam 5 rzeczy, po których możesz poznać, że masz pracę marzeń.

Jeśli nie masz pracy marzeń, to dowiesz się na co masz zwrócić uwagę, żeby znaleźć pracę marzeń.

Transkrypt wideo:

Dzisiaj jestem w Krabi w Tajlandii na farmie ryb i natchnęło mnie, żeby opowiedzieć o pięciu powodach, po których możesz poznać, że masz pracę marzeń.

Powód numer jeden to jest kiedy po prostu lubisz swoją pracę i czasem masz ochotę popracować nawet jeśli jesteś na wakacjach, nawet jeśli są różne inne pokusy niż praca. Nie mówię tutaj oczywiście o jakimś chorobliwym podejściu do pracy ale po prostu o tym, że widzisz wartość w swojej pracy i nie czujesz pracy jako straty czasu. Widzisz, że robisz coś fajnego, sensownego co cię po prostu kręci i ta praca sprawia ci przyjemność. To jest powód numer jeden. Lubisz swoją pracę i masz ochotę popracować czasem nawet na wakacjach ale oczywiście nie musisz tego robić jeśli nie chcesz. Chodzi tu bardziej o Twój stosunek do pracy.

Powód numer dwa. Twoja praca jest zgodna z Twoimi wartościami. Na przykład jeśli Twoją wartością jest zdrowie i w momencie kiedy na przykład Twoje dziecko choruje albo Ty chorujesz, to możesz iść spokojnie do lekarza, a nie musisz siedzieć, czy udawać i pracować wbrew sobie czy swojemu zdrowiu.

Też myślę, że bardzo ważnym powodem jest, to że praca jest zgodna z Twoim stylem życia. Pozwala ci wieść wymarzony styl życia. Czyli możesz robić w pracy, po pracy w większości to co po prostu lubisz. Stać cię na ten styl życia, który chcesz mieć. To jest bardzo ważne, bo przecież nie żyjemy dla samej pracy, tylko właśnie pracujemy żeby móc żyć. Nie czerpać z życia, a pracować no to coś moim zdaniem jest nie tak. Dlatego wymieniam to jako powód numer trzy. Jest to praca zgodna z Twoim wymarzonym stylem życia. No i powód numer dwa z wartościami.

Oczywiście z tego co widzę dla wielu z nas są też ważne takie powody jak to że się spełniamy w tej pracy. Czujemy się po prostu dobrze. Mamy frajdę z pracy. To się może trochę łączy z powodem numer jeden.

Poza tym jako kolejny punkt czwarty podałabym to że się rozwijamy w pracy. To jest coś co też dla wielu osób wydaje się ważne. Móc się rozwijać. Czuć, że coś się zmienia, robimy coś nowego. Po prostu uczymy się również w pracy. To jest bardzo ważne.

No i oczywiście zarabiamy godnie. Zarabiamy wystarczająco tak by wieść godne życie. Niektórzy mają jakieś bardzo wysokie standardy, inni niższe. Ale na pewno myślę, że taką miarą powinno być to, że ta praca daje nam godne życie. Okazuje się bowiem, że same pieniądze szczęścia nie dają z jednej strony, ale z drugiej dają je do pewnego poziomu. Czyli jeżeli zarabialibyśmy tak mało, że nas nie stać na to godne życie, na chleb, mleko czy cokolwiek z takich podstawowych potrzeb, to nie będziemy szczęśliwi. Więc te pieniądze są ważne. Oczywiście to jak dużo zarabiamy i co z nimi robimy, to już jest kwestia indywidualna. Niektórzy lubią dużo mieć, bo potem chcą z tego robić jeszcze fajniejsze rzeczy, jeszcze bardziej się rozwijać i to też jest spoko. A niektórym wystarcza mieć na to godne życie. Na pewno jako takie minimum, to jest to godne życie, no bo ostatecznie po to pracujemy gdyby tak to znieść do podstaw.

Czyli chyba mamy pięć powodów. Sprawdź sobie:

  • Czy masz te wszystkie rzeczy w swojej pracy.
  • Czy byłoby ci żal ją zostawić, czy nie. Nie mówię, że masz pracować na urlopie chyba, że jesteś na workation, ale możesz chcieć pracować tylko troszkę czy tak jakby tęsknić. Jeżeli na samą myśl o pracy byś się frustrował na maksa to jest coś być może nie tak.

Tych powodów jest pewnie jeszcze więcej ale na tą chwilę mam nadzieję, że ci wystarczy 5 powodów do sprawdzenia takich kluczowych rzeczy. Zobacz sobie jak jest u Ciebie i daj znać.

  • Czy masz pracę marzeń, czy nie masz tej pracy marzeń.
  • Może czegoś ci brakuje, a coś już może jest. Ile z pięciu punktów spełniasz.

Napisz w kometarzach poniżej. Pod tym wideo. Chętnie się dowiem.

A jeżeli nie masz pracy marzeń i chcesz ją zdobyć to wiesz gdzie mnie szukać PracaNaWymiar.pl

Tam jest więcej informacji o programach zdobywania pracy marzeń.