Od 2008 roku pracuję online

Jestem członkiem klubu 5:55, czyli codziennie o 5:55 biorę udział w spotkaniach prowadzonych przez Fryderyka Karzełka – przedsiębiorcę, którego poznałam na workation w Tajlandii.

Bardzo zainteresowała mnie wtedy osoba Fryderyka. Nie tylko ze względu na miliony, ale głównie ze względu na to, że niezwykle szczerze i emocjonalnie mówi o swojej ścieżce, w tym o niegdysiejszym bankructwie, emigracji i wychodzeniu z tego. A także o relacjach rodzinnych.

Zobacz wywiad wideo i zrozumiesz o co chodzi. Wiele osób mówiło mi, że ten wywiad poruszył ich tak jak mnie w trakcie.

Teraz jednak przede wszystkim chce podzielić się przekazem, który wyniosłam z dzisiejszego spotkania i który za mną chodzi cały dzień po Paryżu:)

Nasz świat składa się z dwóch sfer. Zainteresowań i wpływu. Wielu z nas skupia się przez 95% czasu na tej pierwszej, zamiast nad tym co może kontrolować.

Innymi słowy warto myśleć – i takie mamy zadanie na dziś – o tym co robimy i co chcemy, a nie o tym co było.

Wyciągnąć wnioski owszem trzeba z minionych historii, ale nie ma co ich w kółko rozpamiętywać i nimi żyć. Tymczasem tak wygląda większość naszych myśli. Nieprawdaż?

Jeśli dodać do tego negatywne przekazy płynące z mediów czy nawet muzyki z negatywnymi tekstami, to naprawdę dużo ciężej jest czerpać z życia. Zgadzasz się?

Bo ja bardzo!

Dlatego lata już nie mam odbiornika telewizyjnego, a od dziś wyłączam też radio. Zrobię sobie chyba playlistę pozytywnych piosenek, bo kocham muzykę. Chociaż wiadomo – czasem trzeba też pobyć w ciszy. Choćby po to by wsłuchać się w swoje myśli, czy wręcz je zbadać.

Może to brzmi jak coachingowe „śmoje-boje”, ale spójrz na tych ludzi co są w depresji i popełniają samobójstwa. Praca z myślami, to podstawa niezwykle skutecznej terapii poznawczo-behawioralnej w stanach depresyjnych.

Badanie myśli można też wykorzystać do zapobiegania czy minimalizowania tego typu zaburzeń, a także do rozwoju. Bo jeśli pozbędziesz się tych myśli i przekonań, które cię stopują albo ściagają na „dno” i zastąpisz wspierającymi, to będzie ci nie tylko lżej żyć, co osiągniesz większe sukcesy.

Tak więc ja od dziś włączam więcej myślenia o tym co chce i co robię. I działam, działam, działam. W mojej strefie wpływu. Polecam to również Tobie!

Iza

PS: We wspomnianym poście z wideo są również namiary na Fryderyka jeśli chcesz dołączyć do nas, it’s free: https://pracanawymiar.pl/wywiad-z-fryderykiem-karzelkiem/

PPS: Tak biorę udział w spotkaniach nawet na wakacjach i „zabrałam” Fryderyka z klubem do Francji;) – BO TAK BARDZO WARTO