Od 2008 roku pracuję online

Na kogo Twoim zdaniem wyglądam na tym wideo?

W jakiej jestem roli?

Zaproszenie do lektury książki from Iza Wojtaszek on Vimeo.

Ktoś mi powiedział, że na w tym wideo wyglądam na „Panią Prezes”. To by się nawet zgadzało zważywszy, że jestem swoją szefowa:)
Podobno mowa ciała kształtuje to kim jesteś. Zgadzasz się?
Mowa ciała pasjonuje wielu z nas. Powiem ci jednak szczerze, że zwykle podchodzę nieco sceptycznie do znaczenia mowy ciała. Szczególnie gdy jej analiza jest wyrwana z kontekstu. Łatwo o błąd bazując tylko na języku ciała. Poza tym warto zauważyć, że sama tak zwana komunikacja niewerbalna nie wystarczy by odnieść sukces. Niemniej może być pomocna. A jeśli może być jednym z pomocnych narzędzi to czemu się nim nie wesprzeć. Prawda?
Czy wiesz, ze siedzenie z nogami na stole jest jedną z pozycji mocy. Pozycji, która podobno podwyższa poziom testosteronu (hormonu dominacji) i obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu). Amy Cuddy – badaczka z Harvardu –  twierdzi, że taka proporcja tych dwóch hormonów jest właściwa dla zarządzających i liderów.
(Już chyba wiem czemu moja szefowa się tak dobrze spisuje ostatnio;) Chyba dlatego, że musiała nagrać dwadzieścia dubli jak siedzi z nogami na stole;))
Ta kombinacja hormonów dodaje optymizmu, asertywności, pewności siebie, dystansu do problemów…
To wszystko jest też zwykle przydatne na rozmowach kwalifikacyjnych, prezentacjach, randkach czy innych spotkaniach, w których jesteśmy oceniani. Ale uwaga nie znaczy to że mamy z nogami na stole siedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej;)
Podobno wielu z nas wystarczy ćwiczyć takie siedzenie przynajmniej dwie minuty przed ważnym spotkaniem (najlepiej w ukryciu) żeby ciało wpłynęło na umysł i odpowiednie samopoczucie. Innymi słowy: Udawać, udawać… aż to poczujesz.
Mówię to w wszystko w wielkim uproszczeniu. Poniżej możesz zobaczyć bardzo inspirujące wystąpienie, które nieco bardziej wyjaśnia o co w tym chodzi.

O wpływie ciała nie będzie jednak w mojej książce. Dlaczego?

Po pierwsze, już to wiesz:)

Po drugie, oprócz odpowiedniej mowy ciała potrzebujemy jeszcze paru innych rzeczy. Tak więc w książce powiem Ci,  co jeszcze musimy mieć, by odnieść sukces pełen spełnienia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

W każdym razie, niech moc będzie z Tobą!

Iza

Izabella Wojtaszek

Projektant kariery, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

Pomagam stworzyć WYMARZONE ŻYCIE zawodowe

www.pracanawymiar.pl