Od 2008 roku pracuję online

Kiedy ostatni raz zastanawiałeś się nad tym jak się czujesz, a jak chcesz się czuć? Co powiesz na takie planowanie dnia, aby poczuć się tak jak chcesz?
Proponuję ci przetestować dziś rano następujące ćwiczenie.
Zacznij dzień od następujących pytań:

  • Jak chcesz się czuć?
  • Co możesz zrobić, by się tak czuć?

Z pozoru niewinne pytania ale mogą wywrócić dzień i życie do góry nogami. W pozytywnym sensie rzecz jasna.
Mogą pomóc ci odkuć się z pracą i powstrzymać gonitwę myśli, planów, celów i presję czyli coś na co cierpi wielu z nas w dzisiejszym zabieganym świecie. Sama dzięki nim spuściłam trochę ciśnienia. Teraz są dla mnie jednym ze sposobów, by uzyskać jeszcze więcej luzu, przyjemności i kreatywności w tym co robię na co dzień.

Odpowiedź na te pytania jest też dobrym pomysłem, jeśli chcesz zacząć odkrywać, co może dać ci spełnienie.
Ostatnio, od tych pytań zaczynam każdy dzień. Najpierw na mojej liście rzeczy do zrobienia (na zdjęciu po lewej) piszę sobie jak chcę się dziś czuć a potem – w dwóch kolumnach 1. praca 2. dom – co mogę zrobić dziś, by czuć się tak jak chcę się czuć w tych dwóch ważnych dla mnie sferach.

Oczywiście jest jeszcze cała praca wokół wdrożenia tego w życie, dzień po dniu i minuta po minucie. Niemniej jest to pierwszy krok, który może sprawić, że poranek będzie inspirujący, w ciągu dnia poczujesz się bardziej wyluzowany, a wieczorem nieco bardziej spełniony.

Napisz w komentarzach, jak chcesz się dziś czuć i co możesz zrobić, by się tak poczuć. Wieczorem wróć na bloga i napisz, zrobione:)

PS: Jeśli na Twojej liście  jest napisanie nowego CV, które zdobędzie Ci wymarzoną pracę, to może Cię zainteresować, że wkrótce robię CVnarium czyli warsztat w on-line, na którym dowiesz się jak stworzyć CV na wymiar Twoich marzeń.

Więcej informacji w linku.

Blog banerki.001