Zaczynasz szukanie pracy od poprawki CV?

STOP! Nie tędy droga do pracy marzeń!

Ale jak to!?

Dlaczego?

To od czego mam w takim razie zacząć?

Najpierw określ dokładnie, jakiej pracy szukasz. Dzięki temu możesz przygotować skuteczniejsze CV.

Układ danych w CV zależy od tego o jaką pracę się ubiegasz i jaką miałeś poprzednio. Jeśli na przykład chcesz awansu, to inną sekcję zrobisz na górze CV, niż wtedy gdy szukasz identycznej pracy jak dotychczas.

W pierwszym wypadku przyda się profil kompetencyjny, a w drugim nie jest konieczny (wręcz może namieszać w papierach i utrudnić ci zdobywanie szybko odpowiednich zaproszeń). Jasność celu pomoże ci wyborze układu danych do CV.

Podobnie z treścią poszczególnych sekcji. Często nie ma sensu wymieniać całego doświadczenia. Gdy masz na koncie dużo różnych doświadczeń i opiszesz wszystkie bardzo dokładnie, to wtedy CV może się zrobić mało przyswajalne. Szczególnie, gdy masz kilka, kilkanaście lat doświadczenia zawodowego i klika stron różnych pozycji zawodowych i nie wszystkie są adekwatne, do pracy jakiej chcesz. Gdy będziesz wiedzieć, o jaką pracę się starasz, to będzie ci łatwiej wybrać odpowiednie doświadczenia.

Określenie o jaką prace dokładnie się starasz pomoże ci też w trafniejszym opisie poszczególnych sekcji, ewentualnego profilu, obowiązków, wykształcenia, umiejętności itd. czyli wszystko uprości.

Jeśli wiesz co chcesz i musisz pilnie napisać CV, to możesz skorzystać z Narzędziownika CV na wymiar, którego jestem autorką, a który wyjaśni ci więcej o CV i o wszystkich kwestiach wspomnianych powyżej.

Dostaniesz w nim m.in.:

  • CVnarium – szkolenie o CV, z którym poznasz najnowsze trendy w pisaniu CV 
  • Edytowalne szablony CV – zgodne z psychologią przetwarzania informacji przez zatrudniających 
  • Wzory CV – przykłady CV, które zwyciężyły w rekrutacji (np. przy zmianie obszaru/przekwalifikowaniu, awansie)
  • Ebook z instruktażem do dobrego opisu każdej sekcji CV w szablonie

WIĘCEJ O CV

Jeśli nie wiesz, jakiej pracy chcesz, to przeczytaj książkę “Pasja to za mało, czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać”. Pomoże ci w dookreśleniu celu zawodowego na własną rękę. Więcej o książce jest tutaj.

WIĘCEJ O KSIĄŻCE

Najlepiej skorzystaj z pakietu 2 w 1. Teraz w promocji –  kliknij i zobacz.

WIĘCEJ O POMOCACH W PAKIECIE

Jeśli jednak wolisz skorzystać z mojego osobistego wsparcia, to zapraszam do programu “Odkryj i zdobądź pracę marzeń, który pomoże ci w tym wszystkim – określeniu celu, CV a także w pozostałych wyzwaniach zdobywania pracy marzeń. Szczegóły są w linku:

WIĘCEJ O PROGRAMIE

W każdym razie, powodzenia w tworzeniu twojego wymarzonego życia zawodowego!

Iza

PS: Znasz kogoś, kto chce zwrócić na siebie uwagę swoim CV, ale nie wie jakiej pracy dokładnie szuka? Prześlij mu proszę ten post. Z pewnością mu pomożesz. Dzięki!