Od 2008 roku pracuję online

Wczoraj przy okazji wystąpienia w „Pytaniu na śniadanie” na temat rankingów zakupowych natchnęło mnie, że warto również porozmawiać, na ile miarodajne są rankingi pracodawców.

Są trzy kryteria, które warto wziąć pod uwagę, aby ocenić przydatność poszczególnych zestawień pracodawców.

Po pierwsze, należy zauważyć, kto jest autorem, jak i sponsorem rankingu. Idealnie jest gdy klasyfikację sporządziła obiektywna, niezależna od badanych pracodawców organizacja.

Po drugie, kto merytorycznie opracowuje dany ranking. Na ile zna się na badaniach, statystyce, metodologii. Trzeba również uwzględnić, jakie kryteria zostały wzięte pod uwagę oraz czy byli badani wszyscy pracodawcy z danej kategorii, czy na przykład tylko ci którzy zapłacili za udział w badaniu.

Po trzecie i najważniejsze, czy kryteria, które były poddane ocenie do stworzenia rankingu odpowiadają Twoim potrzebom. Aby to zweryfikować musisz najpierw jasno ustalić, czego oczekujesz od pracodawcy. Wszak to co dla większości pracowników będzie atrakcyjne, dla Ciebie może być zmorą.

Kierowanie się laurem najlepszego pracodawcy brzmi bardzo atrakcyjnie. Jednakże brak analizy rankingu w oparciu o powyższe kryteria może zadziałać, jak chwyt marketingowy bez pokrycia.

Skoro pracodawcy robią profile idealnych pracowników, a rekrutacja to proces zapoznania się obu stron, to warto abyś i Ty sporządził sobie profil perfekcyjnego pracodawcy dla Ciebie. Pamiętaj, że z powodu pandemii jest zwiększone zapotrzebowanie na pracę zdalną, a to stawia przed Tobą otworem cały świat. Jest w kim przebierać!

Wiesz już kto jest obecnie najlepszym pracodawcom dla Ciebie?
– Tak? To super. Czas go zdobyć!
– Nie wiesz? Zacznij określać go teraz.
– A może sam chcesz zostać pracodawcą? Warto to również wziąć pod uwagę przy obecnym przetasowaniu na rynku.

Udanego poszukiwania i zdobywania właściwej pracy, zleceń czy klientów!

Iza

Izabella Wojtaszek
Psycholog, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

PS: Jeśli potrzebujesz wsparcia zdobywaniu właściwej pracy, zleceń czy klientów, to znajdziesz je za pośrednictwem strony pracanwaymiar.pl.