Od 2008 roku pracuję online

„Ćwierkają wróbelki od samego rana
Ćwir, ćwir, dokąd idziesz, Marysiu kochana?”

Czy słyszałeś już o bijącym rekordy popularności medium społecznym zwanym Twitter?
Twitter (po pol. ćwierkanie) polega na zamieszczaniu, krótkich informacji – pokroju SMS-a (max. 140 znaków) – o tym, co w danej chwili robisz.
Przeciwnicy pytają, kogo może obchodzić co jadłem na obiad?
Hmmm… Zacznijmy od zaspokojenia w ten sposób potrzeb informacyjnych Twojej partnerki/partnera czy rodziców bez wykonywania konsumujących czas i pieniądze (i może coś jeszcze;))
długich rozmów telefonicznych.

Twitter daje jednak znacznie więcej możliwości niż tylko utrzymywanie kontaktów z bliskimi. Duża część z nich odnosi się do kształtowania kariery zawodowej.
Dzięki Twitterowi możesz zyskać sławnego mentora. Na Twitterze ćwierkają bowiem takie osoby jak Tony Robbins, Jack Welch i wiele innych sław… sam wybierz.
Bynajmniej nie piszą oni o tym co jedli na obiad, a raczej o tym co robią w swoim życiu zawodowym, co czytają, co ich interesuje, fascynuje. Stąd jest już tylko krok do poznania sekretów ich sukcesu i wcielenia ich w nasze własne życie.
Tak więc możesz znaleźć sobie mentora, ale także zwiększyć sprzedaż produktu, zbudować sieci kontaktów eksperckich, czy dowiedzieć się czego pragną Twoi klienci.
To jeszcze jednak nie wszystko… Od niedawna można obserwować wykorzystanie Twittera do pozyskiwania pracy. Nie ma jeszcze szczegółowych danych statystycznych odnośnie ilu osobom się udało znaleźć dzięki Twitterowi pracę ale można obserwować wiele przypadków i ofert.

Wiec jak? Poćwierkamy razem? Oto moje konto…http://twitter.com/wojtasi

Przeczytaj także:

Jak zdobyć pracę przez sieci kontaktów?