Od 2008 roku pracuję online

Przed startem programu Zdobądź pracę marzeń, mamy intensywne rozmowy z ludźmi,  którzy przychodzą do nas ze swoimi bolączkami, wątpliwościami i jakże często lękami, że nie są wystarczająco dobrzy. Zdziwiłbyś się jak wiele osób jest przekonanych, że zwyczajnie nie zasługuje na nic lepszego, a może też tak masz? Zawsze wtedy powtarzam, że jak nie ty to kto ma uwierzyć w twoje kompetencje!

Jednak kim jestem, żeby radzić? Zdradzę ci sekret, bywam w tych odmętach ciemności i ja. Bywam, ale zatem co robię żeby wyjść? Ok., mały rewanż, zawsze to nasi drodzy klienci mówią mi o swoich sekretach, dziś powiem ci ja o swoich ciemnych stronach.

Może cię zaskoczę. Wiesz czego boję się najbardziej przed wystąpieniem publicznym?

Że zapomnę coś przekazać?

Nie, boję się tego czy odpowiednio się ubiorę. Co za klapa po całości. Zdradzam ci pierwszy sekret o sobie, jestem kobietą, która nie potrafi się ubrać. Myślałam, że z tym się człowiek rodzi, ale nie. Stres, lęki i biadolenia w końcu wykończyły i mnie, i postanowiłam wziąć tego byka za rogi.

U mnie najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z trudnymi tematami jest właśnie branie byka za rogi i hołdowanie zasadzie „Udawaj aż się uda”, z angielskiego „Fake it until you make it”. Zadziwiająco skuteczna praktyka.

Wybrałam się do coacha stylu (swoją drogą naszej byłej klientki, o której jeszcze pewnie usłyszysz:)). Po 4 sesjach wyszłam pewna siebie, zachwycona prostotą rad i zaopatrzona w prywatny lookbook. Pozytywne reakcje otoczenia przyszły szybciej niż się spodziewałam. Nadal nie mam wrodzonego drygu do skutecznego buszowania po sklepach, ale teraz nikt o tym nie wie patrząc na mnie. Psssyt, nie mów nikomu.

Jeżeli stajesz u bram swojej niekompetencji, ciągłe powtarzanie, poradzę sobie sam, doprowadza tylko i wyłącznie do tego, że dłużej stoisz na wycieraczce, zamiast wejść do środka i rozkoszować się sukcesem. Uwierz mi, wszelka wiedza jest na wyciągnięcie ręki, są ludzie, którzy nauczą cię tego co jest ci potrzebne, by czuć się pewnie w wybranym temacie.

Potrzebne jest twoje nowe zdjęcie, masz już? – to pytanie, a raczej natrętna sugestia padła z ust Izy już tyle razy, że trudno było dłużej ignorować prosty przekaz, zwłaszcza w obliczu pojawienia się na stronie firmowej cudnych zdjęć Izy.  Powlekłam swoje sparaliżowane lękiem ciało na sesję, zasiadłam przed obiektywem i zaczęła się nieustająca walka z własną psychiką, malującą na pełnych obrotach najgorsze scenariusze. Po pierwszym pstryknięciu migawki, zaczęły się czary. Przerażone kaczątko, kulące się na krześle przeistaczało się w pewną siebie kobietę, odważnie patrzącą w obiektyw. Czy w tym czasie zmienił się mój wygląd? Nie, ale zmieniło się nastawienie w mojej głowie.

Jaki z tego wniosek? Zawsze otaczaj się ludźmi, którzy będą budować w tobie pewność siebie, a nie spychać w dół. Nie potrzebujesz ludzi, którzy będą ci ciągle wmawiać, że nie dasz rady, od tego masz najlepszego eksperta patrzącego na ciebie codziennie w lustrze. Gdyby Piotr, mój fotograf uświadamiał mi jak marnie mi idzie pewnie nigdy nie byłoby tych miłych dla oka zdjęć. Zamiast tego wiedział dokładnie co zrobić bym pokazała najlepszą wersję siebie. To zawsze różni ekspertów od amatorów – wiedzą co robią. Wybieraj ekspertów.

Zdradzam ci swoje dwa sekrety i jedno wiekopomne odkrycie – Tylko liczby nie kłamią. Dlatego zamiast uporczywie powtarzać nie wierzę, że można mieć wymarzoną pracę, MAŁO mam odpowiedzi na CV, na NIEWIELE rozmów mnie zapraszają, NIKT się mną nie interesuje, nie posiadam WYSTARCZAJĄCYCH kompetencji, policz to wszystko, sprawdź swoje statystyki, porównaj z dostępnymi danymi, albo wiesz co, spotkaj się ze mną.

Będę we Wrocławiu prowadzić warsztat w ramach targów Kariera IT, poza tym wkrótce będę prowadzić kolejną edycję programu „Zdobądź pracę marzeń”, która odbędzie się w moim absolutnie ukochanym miejscu pracy czyli online.

  • Masz palące pragnienie odkrycia i zdobycia wymarzonej pracy?
  • Chcesz zdobyć Twoją pracę marzeń w najbliższym czasie?
  • Chcesz dostać informacje zwrotne na temat Twojego zdobywania pracy marzeń? Jak można to usprawnić i jak robimy to my, eksperci w programie „Zdobądź pracę marzeń”
  • Bierzesz pod uwagę rozpoczęcie współpracy z ekspertem zdobywania pracy?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na powyższe pytania, to umów się teraz ze mną na Gratisową Konsultację. Po prostu napisz teraz na aj@cvnawymiar.pl i umówimy się na inspirujące spotkanie w tym lub w przyszłym tygodniu.

IMG_7860O autorce: Anna Jędrzej pracowała w działach Human Resources (m.in. Telekomunikacja Polska S.A., PTK Centertel – operator sieci Orange), gdzie odpowiadała za rekrutacje, uczestniczyła w sesjach Development Center, brała udział w tworzeniu i realizacji programu outplacement. Ponadto prowadziła szkolenia z umiejętności miękkich dla różnych firm i organizacji. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia oraz Szkołę Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych. Pomaga w zdobyciu wymarzonej pracy przez prowadzenie programu „Odkryj i zdobądź pracę MARZEŃ”.