Od 2008 roku pracuję online

Może będzie ci ciężko w to uwierzyć widząc powyższe zdjęcie ale przez to że kiedyś się topiłam, to wejście do głębokiej wody jest dla mnie wielkim przeżyciem i wyczynem.

Generalnie w wodzie bezpiecznie czuję się gdy mam grunt pod nogami. Dlatego będąc nad wodą najchętniej trzymam się brzegu i to w brodziku. 🙂

A jak wyjechałam do Tajlandii to:

  • nie dość, że pierwsze dwa wywiady musiałam nagrać w basenie /no dobra nie musiałam, ale inaczej bym ich nie miała, a to w końcu było workation i praca musiała być wykonana, bo szefowa mogłaby mnie zwolnić.;)/,
  • potem jeszcze zostałam namówiona przez moją grupę digital nomadów na nurkowanie z rurką /tego oczywiście też teoretycznie nie musiałam robić – no ale wiesz jak to jest z siłą grupy i wpływem na Twoje życie ludzi, którymi się otaczasz na co dzień… ciężko nie ulec ich naciskom./

No i tak musiałam zrobić to czego boję się najbardziej w życiu – zanurzyć głowę i w moim mniemaniu stracić kontrolę. Było to przeraźliwie trudne. W końcu narażało mnie na ponowne ryzyko utopienia się.

No ale! W perspektywie była niepowtarzalna okazja zobaczenia podwodnego świata – rybek, rafy, żółwi (o rekinach nie wspomnę;)).
I najważniejsze – chęć przełamania swoich lęków, by nie przekazywać ich w nadmiarze mojemu synkowi, który akurat rwie się do wody.

W końcu zrobiłam to!

I teraz dzięki temu możesz popodziwiać razem ze mną rybki oraz zobaczyć pełne emocji wideo jak się łamałam oraz jakie lekcje z tego wyciągnęłam.

 

Ta sytuacja jest dla mnie dziś nie tylko wspaniałym wspomnieniem, którym chce się podzielić ale i świetną metaforą do tego – jak zacząć działać w upragnionym kierunku pomimo lęku.

  1. Lęk jest naturalną reakcją. Nawet jeśli nie miałeś tak przerażających przejść jak ja. Jeśli chcesz zrobić coś rozwojowego czego się boisz, to zaakceptuj że lęk jest częścią tego.
  2. Zaplanuj co możesz zrobić małymi krokami, aby w najbezpieczniejszy sposób zacząć realizować Twoje pragnienia.
  3. Znajdź kogoś kto zna się na rzeczy i może cię przeprowadzić przez proces tego do czego chcesz dojść, idealnie otocz się ludźmi, którzy są dobrzy w tym co chcesz i mogą cie wesprzeć i pokazać co i jak.
  4. Zacznij działać.
  5. Potem ciesz się, tak jak ja moim wideo ze snorkelingu!
  6. Po fieście zrób kolejny krok, i kolejny aż sprawę doprowadzisz do końca i lęk się zminimalizuje.

Powodzenia w pokonywaniu Twoich obaw i lęków!

Iza

PS: Jeśli boisz się zmiany zawodowej czy szukania pracy ale chcesz tego dokonać, to daj mi znać – chętnie pomogę. Tu znajdziesz kontakt do mnie.

PPS: Jeśli znasz kogoś kto ma jakieś fajne marzenie czy predyspozycje zawodowe, ale boi się zacząć działać by pracować w tym kierunku, to prześlij mu proszę to wideo, żeby okazać wsparcie i pomóc mu się za to zabrać.