Wyobraź sobie. Masz dwie kuszące oferty pracy i możesz wybrać jedną. Na którą się zdecydujesz?

To dylemat, z którym wielokrotnie mieli do czynienia moi klienci i zwracali się do mnie o wsparcie w jego rozstrzygnięciu.
Dostając po raz kolejny zapytanie o tą kwestie postanowiłam nagrać wideo z kluczowymi wytycznymi i z najczęstszymi technikami na dokonanie wyboru, które stosuję.
Ten materiał przyda ci się zarówno do wyboru:

  • spośród konkretnych ofert pracy,rodzaju pracy,
  • pomysłów na biznes czy projekt,
  • różnych opcji życiowych (od wyboru szafek w kuchni przez samochód aż po wybór partnera życiowego;))

Z wideo dowiesz się również:

  • czy i jak możesz rezygnować z oferty pracy jeśli ją przyjmiesz, a przed podpisaniem umowy dostaniesz ofertę, która okaże się lepsza.

Nagranie możesz zobaczyć teraz poniżej:

W materiale są kluczowe narzędzia ale wiadomo, że czasem nie zastąpią one wysłuchania i analizy Twojej sytuacji przez obiektywną osobę, która zna się na psychlogii i doradza zawodowo. Do dziś pamiętam mojego klienta Rafała, który uznał podczas samodzielnej analizy, że wybierze ofertę podobną do pracy, którą miał. Nie dawało mu to jednak spokoju i zwrócił się do mnie.

Kiedy po rozmowie ze mną usłyszał moją analizę jego sytuacji, to lepiej zrozumiał sam siebie i  wybrał drugą opcję. Tą której skrycie pragnął ale bał się zmiany i wpadał w ten schemat działania co zwykle.
Ta decyzja natychmiast przepełniła go euforią. Dzięki temu nie wpadł z deszczu pod rynnę. A radość miał tak wielką, że słał mi potem zdjęcia z pracy w Portugalii mówiąc jak jest szczęśliwy.
Moc pozdrowień!
Iza

Izabella Wojtaszek
Psycholog, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń
www.pracanawymiar.pl