Od 2008 roku pracuję online

 Wyobraź sobie. Masz dwie kuszące oferty pracy i możesz wybrać jedną. Na którą się zdecydujesz?

To dylemat, z którym wielokrotnie mieli do czynienia moi klienci i zwracali się do mnie o wsparcie w jego rozstrzygnięciu.
Dostając po raz kolejny zapytanie o tą kwestie postanowiłam nagrać wideo z kluczowymi wytycznymi i z najczęstszymi technikami na dokonanie wyboru, które stosuję.
Ten materiał przyda ci się zarówno do wyboru:

  • spośród konkretnych ofert pracy, rodzaju pracy,
  • pomysłów na biznes czy projekt,
  • różnych opcji życiowych (od wyboru szafek w kuchni przez samochód aż po wybór partnera życiowego;))

Z wideo dowiesz się również:

  • czy i jak możesz rezygnować z oferty pracy jeśli ją przyjmiesz, a przed podpisaniem umowy dostaniesz ofertę, która okaże się lepsza.

W materiale są kluczowe narzędzia ale wiadomo, że czasem nie zastąpią one wysłuchania i analizy Twojej sytuacji przez obiektywną osobę, która zna się na psychologii i doradza zawodowo. Do dziś pamiętam mojego klienta Rafała, który uznał podczas samodzielnej analizy, że wybierze ofertę podobną do pracy, którą miał. Nie dawało mu to jednak spokoju i zwrócił się do mnie. 

Kiedy po rozmowie ze mną usłyszał moją analizę jego sytuacji, to lepiej zrozumiał sam siebie i  wybrał drugą opcję. Tą której skrycie pragnął, ale bał się zmiany i wpadał w ten schemat działania co zwykle.
Ta decyzja natychmiast przepełniła go euforią. Dzięki temu nie wpadł z deszczu pod rynnę. Radość miał tak wielką, że słał mi potem zdjęcia z pracy w Portugalii mówiąc jak jest szczęśliwy.

Nagranie możesz zobaczyć teraz poniżej. Podaję jeszcze małe uszczegółowienie, które może się przydać po wysłuchaniu nagrania….

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze oferty pracy

Jeśli chodzi o to jakie kryteria brać pod uwagę przy porównaniu, to oczywiście kluczową rolę odgrywają Twoje wartości i to co jest dla Ciebie ważne. Poza tym może być pomocne zapoznanie się dwuczynnikową teorią motywacji, którą opisałam w książce „Pasja to za mało” na stronie 103. Znajdziesz tam m.in. tabelę z rozróżnieniem, jakie warunki dają spełnienie, a które tylko brak niezadowolenia.
Moc pozdrowień!
Iza

PS: Napisz po obejrzeniu w komentarzu co wynosisz z materiału i co zrobisz.