Od 2008 roku pracuję online

Podobno ludzi najlepiej poznaje się w podróży. Zgadzasz się?

Dominika Szymańska to osoba, z która spędziłam chyba najwiecej czasu na workation w Tajlandii.

Przy czym warto dodać, że wcześniej miałyśmy przelotny kontakt ze trzy razy. Głównie służbowo – jako, że Dominika jest Asystentką i Zarządzającą Treścią w OSM Power u Kamili Kruk i Marcina Osmana, z którymi współpracuję m.in. w temacie wydawania książek.

Podczas pracowakacji, na które wybrałam się z główną częścią OSM Power – Dominika okazała się świetna partnerka do tańca i do różańca:)

Dosłownie! Bo były momenty, że śmiałyśmy się i płakałyśmy. Nie tylko ze śmiechu:);) No i odwiedziliśmy razem nie jedną świątynie i mnichów…

Oczywiście była też wspólna praca, inspiracja, rozmowy i dzielenie alkowy;)

Domi okazała się w moim mniemaniu nie tylko świetną VA, czy Content managerem z magistrem z social media, ale świetną kumpelką, powierniczką, towarzyszką podróży dzięki czemu czerpałam garściami z jej warsztatu równocześnie dobrze się bawiąc.

Na koniec chciałam uklęknąć i zapytać: czy zostaniesz moją wirtualną asystentką.

Okazało się jednak, że jest „mnogamiczna”. Wygląda, że jedno szefostwo ją w pełni zaspokaja:);)

Zatem czekam w kolejce aż się zwolni!;)

Oczywiście żartuje ale po tych wspólnych przejściach zatrudniłabym ją normalnie.

Po co o tym piszę? Jakie z tego wnioski dla Ciebie?

Zbyt często słyszę, że ktoś szuka pracodawcy czy pracownika głównie przez ogłoszenia a potem narzeka, że nie udało się dopasować.

Tymczasem ten przykład z podróży pokazuje, że czasem najlepszym sposobem na wyszukanie fajnego połączenia pracodawca-pracownik może przyjść z niespodziewanych źródeł jak wspólna podróż.

Także bez względu na to czego szukasz, pracodawcy czy pracownika, zastanów się:

  • kogo już znasz – z kim z niejednego pieca chleb jadłeś np. podczas wspólnych wypraw czy projektów – również nie zawodowych – i mógłbyś podjąć współpracę,
  • a jeśli mimo dobrych chęci i prób nie ma opcji współpracy z ludźmi, z którymi w przeszłości nadawałeś na tych samych falach, to wypisz jakie cechy miały osoby, z którymi dobrze ci się dogadywało i współpracowało,
  • gdzie i z kim możesz się wybrać, żeby poznać i przetestować kandydatów na pracowników czy pracodawców nim rozpoczniesz z nimi współpracę.

Jako, że w pracy spędzamy większość czasu, to uważam, że to bardzo ważne jest by spędzać go z ludźmi, których lubimy i z którymi nadajemy na tych samych falach. Dlatego w moich programach zdobywania pracy dla osób doświadczonych kładę duży nacisk na określenie nie tylko CO i GDZIE chcesz robić zawodowo, ale również z KIM.

To podejście podziela również autor światowych bestsellerów Jim Collins, który w jednej ze swoich książek jako składnik sukcesu podaje kierowanie się:

„Najpierw KTO, potem CO.”

Życzę Ci samych udanych relacji w pracy!

Jeśli przerobisz tą kwestię, określisz z kim najlepiej ci się funkcjonuje i odnajdziesz tych ludzi, to obiecuję, Twoja praca będzie jeszcze lepsza. I tego też Ci życzę!

Jeśli potrzebujesz wparcia w dobraniu pracodawcy czy pracownika daj mi znać.

Moc pozdrowień,

Iza

Izabella Wojtaszek

Psycholog, Trener biznesu i zdobywania pracy marzeń

www.pracanawymiar.pl

PS: Wkrótce w moim kanale na Youtube pojawi się wywiad z Dominiką o jej pracy marzeń – dowiesz się więcej o szukaniu pracy przez relacje a także o pracy content managera – zasubskrybuj mój kanał, by nie przegapić.

PPS: Wywiad wideo z Dominiką jest tu.