Od 2008 roku pracuję online

Szukanie pracy bywa prawie zawsze wyzwaniem.

Również dla zatrudnionych. Choćby dlatego, że pracując masz mniej czasu na rekrutacje. Poza tym nie zawsze możesz starać się o pracę otwarcie i wszystkimi możliwymi kanałami. Zwłaszcza jeśli obawiasz się, że wpłynie to źle na Twoje obecne zatrudnienie, z którego chcesz zrezygnować, bo nie spełnia już Twoich oczekiwań.

SĄ SPOSOBY NA ZMIANĘ PRACY NA LEPSZĄ!

Jedną z technik, która bardzo zainteresowała ostatnio wielu z Was jest funkcja LinkedIN umożliwiająca ustawienie, że szukasz pracy i jednoczesne wyłączenie z powiadomień o tym fakcie rekruterów w obecnej pracy.

Wspomniałam o niej w poprzednim wpisie – czy ogłaszać na LinkedIN, że szukasz pracy. Pytaliście mnie potem o to, jak znaleźć tę opcję na LinkedIN i jak ją ustawić krok po kroku.
Nagrałam więc krótką instrukcję w kolejnym wideo. Poza tym, w tekście poniżej wyjaśniam rolę tej funkcji w szukaniu pracy. Tak bycie wiedzieli, co jeszcze trzeba koniecznie wziąć pod uwagę w szukaniu pracy.

Najważniejsze…
Nawet jeśli możesz szukać pracy zupełnie otwarcie, to wiedz, że wyłączne zabiegi na LinkedIN nie wystarczają, aby zagwarantować Ci znalezienie pracy.

ZMIANA PRACY W PANDEMII JEST MOŻLIWA! 


Chodzi o to, że nie ma jednej metody, która gwarantowałaby z tak samą skutecznością każdemu z nas zdobycie pracy. Są znane statystyki, które metody działają lepiej, a które gorzej. Między niektórymi jest wręcz przepaść!

Nie ma jednak jednej metody, która da 100% skuteczności. Najlepsza metoda ma 86% skuteczności, tzn. że na 100 osób, które będą szukać pracy tą metodą, 14 osób nadal nie znajdzie pracy. Dlatego powtarzam, że trzeba stosować 3-4 najskuteczniejsze (tzw. silnikowe) metody szukania pracy naraz. Wtedy mamy gwarancję 100% sukcesu.

Stosowanie jednej metody szukania pracy zwykle sprawia, że efekty przychodzą bardzo powoli, co demotywuje i wpływa źle na poczucie pewności siebie jako wartościowy pracownik, a nawet człowiek.
Stosowanie więcej niż 4 metod z kolei wprowadza chaos, działanie po łebkach, wyrywkowo i w efekcie również nie ma wyniku i spada motywacja.

Metody muszą być ponadto:

  • dobrane do celu zdobywania, czyli do tego, jaką pracę chcesz zdobyć,
  • do miejsca, w którym decydenci w Twojej docelowej roli szukają w pierwszej kolejności pracowników (i niestety w większości nie jest to LinkedIN, czy portale z ofertami pracy),
  • do tempa zmiany, czyli jak szybko chcesz znaleźć właściwą pracę, 
  • do Twojej kompetencji zastosowania tych najlepszych metod szukania pracy itp.

Jeśli masz palące pragnienie znalezienia nowej pracy, to skorzystaj z programu szukania pracy „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”, w którym pomogę Ci osobiście przez to wszystko przejść.

  • Dobierzemy cel zawodowy oraz najbardziej skuteczne metody jego zdobycia.
  • Nauczę Cię też stosować te najskuteczniejsze techniki podczas szukania pracy. A jeśli je znasz — uaktualnimy Twoją wiedzę i udoskonalimy Twoje działania — tak, żebyś znalazł pracę łatwiej.

Poniżej możesz przeczytać wybrane rekomendacje z LinkedIN:


 

Jeszcze więcej opinii z wielu lat działalności znajdziesz na stronie.

Zajmij swoje miejsce do pracy marzeń teraz wszyscy będą chcieli to zrobić w ramach postanowień noworocznych.