Od 2008 roku pracuję online

1. Uważaj na złudzenia, bo to co przyjemne często wydaje nam się odległe i krótkie. Do tego stopnia jakby nie istniało!!!
2. Aby nie mieć wrażenia zbyt krótkiego odpoczynku, NIE myśl o początku, ani NIE myśl o końcu wolnego. Myśl ile dokładnie masz czasu wolnego (ja zaczynam wkrótce aż 19 dni;)) Możesz też myśleć o tym 3-godzinnym filmie, który obejrzysz w kinie;)
3. Rób ekscytujące rzeczy, nowe, zaskakujące, a nawet ryzykowne (ale w bezpieczny sposób!). To znaczy, że jeżdżenie na urlop po raz kolejny w to samo miejsce może być monotonne i mało relaksujące. Podobnie jest z serialami. Żądnym ekstremalnych wrażeń podpowiadam, że jedną z najbardziej niesamowitych czynności może być SCAD Dive:) Używany w arcy ciekawych badaniach naukowych w temacie poczucia czasu.
4. W trakcie robienia ekscytujących działań możesz mieć poczucie, że czas leci szybko, ale po fakcie będziesz czuć, że tak wiele się działo jakby odpoczynek był o wiele dłuższy, niż w rzeczywistości. To za sprawą śladu pamięciowego jaki wytworzą w Twojej głowie wspomnienia.
5. Wrażenia z wolnego są różne w zależności czy mówimy o tym przed (myślenie o PRZYSZŁOŚCI), w trakcie (skupienie na TERAŹNIEJSZOŚCI), czy po (myślenie o PRZYSZŁOŚCI) oraz z zależności czy robimy coś ekscytującego czy rutynowego.
6. Mimo, że nowość bywa ekscytująca, to czasem trzeba zaplanować wolne porządnie, bo może się okazać, że choć początkowo poszliśmy nowym szlakiem górskim, to skończyliśmy w tym samym schronisku. Taka bywa siła nawyku.
7. Nie pytajcie mnie co robię na urlopie, bo to niespodzianka;) No dobra sama jeszcze nie wiem.
Miłego 2-dniowego weekendu dla Was!:)

Iza