Od 2008 roku pracuję online

Chcesz zmienić gałąź i się przebranżowić? Dlaczego? Jaki jest główny powód?

Niektórzy chcą to zrobić widząc więcej ofert z innej branży niż ich obecna. Mają bowiem nadzieje, że to rozwiąże ich problem szukania pracy i nieumiejętność docierania do odpowiednich ofert poza portalami.

To że ofert pracy w danej branży np. IT jest więcej nie oznacza jednak, że osoba spoza branży łatwiej zdobędzie zatrudnienie w nowej dziedzinie.

Nadal nieraz w tej sytuacji jest bardzo pomocna umiejetność „hakowania” ofert, czyli przechwytywania ofert zanim trafią do portalu, na stronę pracodawców, do pośredników czy w ręce konkurencji. Tak by nie musieć stawać w szranki z innymi – nieraz bardziej doświadczonymi i siedzącymi już jakiś czas w danym sektorze kandydatami.

Oczywiście przebranżowienie może być czasami konieczne, a także fajne. Konieczne może być wtedy, gdy Twoja branża przestaje istnieć albo się nią wypaliłeś. Niemniej przebranżowienie nie musi błyskawicznie rozwiązać Twojego problemu z brakiem umiejętności efektywnego szukania pracy. No i nie musi gwarantować satysfakcji jeśli branża nie jest dobrana do tego co Ciebie pasjonuje.

Podsumowując, zanim się zabierzesz za przebranżowienie zastanów się, dlaczego tak naprawdę chcesz zmienić branżę. Jeśli odpowiedź brzmi, że głównie dlatego, że masz kłopot z szukaniem, docieraniem do odpowiednich ofert, to wiedz, że zmiana branży nie musi tego problemu od razu rozwiązać, a wręcz początkowo może być ci trudniej, bo pracy przy przebranżowieniu szuka się trochę inaczej, niż kiedy chcesz identycznej pracy jak dotąd. Oprócz docierania do ofert musisz wziąć pod uwagę też, że w tej sytuacji przebranżowienia, CV pisze się inaczej. Także może być potrzebny specjalny list motywacyjny przy zmianie branży.

Aby więc jak najszybciej zmienić pracę, przy przebranżowieniu czy nie, zacznij uczyć się sprawdzonych metod szukania pracyJeśli potrzebujesz wsparcia w docieraniu do najlepszych dla Ciebie ofert i w przekonywaniu do siebie pracodawców, to zapisz się na kurs „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”. Chętnie ci w tym pomogę.

Satysfakcjonującej zmiany!