Od 2008 roku pracuję online

Jak dobierasz swoje miejsce pracy? Zwracasz uwagę w jakim środowisku pracujesz?

Kiedyś słyszałam o tym, że ktoś sprawdza przed rozmową rekrutacyjną w firmie, jak wygląda budynek i parking na Google Maps.
Jak budynek jest ładny, są fajne samochody na parkingu, droga dojazdowa nieszutrowa, tylko jakaś lepsza, to pomysłodawca tej metody uznawał, że ta firma raczej nie będzie skąpić na wynagrodzeniu.

Dobry pomysł na ocenę pracodawcy, partnera biznesowego czy klienta?

Ja nie ukrywam, że lubię przebywać w pięknym otoczeniu. Dla przykładu, podoba mi się jak w tym nowoczesnym budynku odbija się, to co lubię czyli natura.

Mam nadzieje, że równie pięknie jest w środku czyli, że „piękni” ludzie tam pracują. Moim zdaniem, to jakich mamy ludzi wokół w dużej mierze decyduje jaki jest klimat w miejscu pracy. Chociaż oczywiście jak ludzie są tylko mili i piękni, a nie sprawczy i pieniędzy brak, to dobrej pracy ani biznesu z tego nie będzie.

Także trzeba wyważyć różne za i przeciw, aby dobrać idealne środowisko, w którym rozkwitniesz. I powyżej są tylko niektóre sposoby na sprawdzenie miejsca pracy.

  • Na co Ty zwracasz uwagę w dobieraniu miejsca pracy?
  • Masz swój sposób na ocenę pracodawcy czy współpracowników? Jaki?
  • Co warto Twoim zdaniem brać pod uwagę, by trafić w odpowiednie miejsce?

Napisz w komentarzu pod tym postem. 

Iza

PS1: Mój 9-letni „asystent” mówi, że na tym parkingu ze zdjęcia stoi m.in. Mercedes i BMW, i że dramatu nie ma (ale że stać mnie na więcej) 

PP2: Znasz kogoś, kto ciągle trafia na złych pracodawców? Podeślij mu ten post i pomóż zweryfikować miejsce pracy nim wpadnie z deszczu pod rynnę.