Od 2008 roku pracuję online

„Ale ja się boje. Stresuję się strasznie. Nie jestem jednym z tych odważnych, śmiałych czy ekstrawertyków. Ja jestem skromnym, introwertykiem. Wszystko mnie stresuje.”

Brzmi znajomo?

Czy wiesz, że podobno jedynymi osobami, które się niczego nie boją są… psychopaci?

Nie ma ludzi, którzy nie odczuwają stresu. Każdy z nas to ma.

Jeśli nie ma to…
…albo się tylko przechwala,
…albo stawia za nisko poprzeczkę (Może się nie rozwija. Może już przerobił, to co teraz ty masz przed sobą. Zapytaj się, jak to było kiedy robił to coś pierwszy raz. Jeśli mówi, że się nie bał, to może ma krótką pamięć;)),
…albo patrzy pozytywnie na stres,
…albo jest… psychopatą.;)

Oczywiście będąc np. introwertykiem możemy mieć mniejszą tolerancję na wyzwania i może nieco dłużej będziemy dochodzić do siebie po niektórych wyzwaniach niż ekstrawertycy. Dla przykładu trener o naturze introwertycznej może potrzebować pobyć dłuższą chwilę sam po tym jak poprowadził szkolenie.

Jednakże rezygnacja z wyzwań z powodu bycia introwertykiem może być wielką szkodą dla Ciebie, Twojego otoczenia i pracy. Dlaczego?

Powodów widzę cztery. Podzielę się tym, który mnie samą kiedyś zaskoczył, okazuje się, że introwertycy świetnie sprawdzają się w niektórych rolach, które stereotypowo przyznalibyśmy ekstrawertykom np. w sprzedaży.

Dlaczego? Są dużo lepszymi słuchaczami w przeciwieństwie do ekstrawertyków.:)

Co ty na to? Uważasz się za ekstrawertyka czy introwertyka?
Jak introwertyzm może Ci pomóc w pracy?
Jeśli uważasz się za ekstrawertyka, to czego możesz nauczyć się od introwertyka?:)

Napisz w komentarzach poniżej – chętnie przeczytam.

Co by to nie było, pamiętaj, bój się i rób. A potem się zregeneruj!:) Stres jest nieunikniony. Poza tym stres to tak naprawdę mobilizacja organizmu. Z najnowszych badań wynika, że tym którzy postrzegają go pozytywnie pomaga. Tym którzy postrzegają go negatywnie, szkodzi. Ale o tym napiszę innym razem.

Miłego tygodnia! Pełnego wyzwań i pozytywnego stresu (eustresu:)).

Iza

PPS: Potrzebujesz dopasować pracę do siebie, a nie tylko siebie do pracy? Skorzystaj z tego.